Понеділок
22.10.2018
04:58
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Захоплення і хобі

МарблсСкляні кульки марблс виготовляються на фабриках з силікатної піску, який розплавляється в печі при дуже високій температурі. Потім у гаряче скло додаються фарбувальні речовини - кобальт, селищ і т. д., які створюють незвичайні відтінки і розлучення. Гаряче скло потім ріжуть на шматки, надають йому рівну гладку форму за допомогою спеціальних механізмів. І ось перед тобою "Замерзла Веселка", "Зоряний Пил", "Галактика", "Янтарний Кристал", "Синя Опівночі Кристал", "Чорна Пантера", "Синя Опівночі Опал", "Крапля Води Діамант", "Морська Хвиля Кристал". Такі звучні імена досі носили лише дорогоцінні камені і перлини. Тільки створити розсипи скарбів печери Алі-баби буде набагато спокійніше і дешевше, використовуючи марблс, а не діаманти.

Виготовляються і колекційні марблс, що нагадують стародавні камеї. Це можуть бути крихітні фігурки, впаяні в скло, як копалини комахи в крапельки бурштину. На Заході захоплення марблс носить характер манії: клуби колекціонерів марблс, дизайнерів, які працюють з марблс, гравців марблс, світові чемпіонати з марблс, видаються величезні красиві альбоми, присвячені колекціям марблс. А в американських фільмах навіть є певний штамп, коли хтось висипає під ноги безліч круглих камінців. Так, у фільмі "Один удома" хлопчик, захищаючи від бандитів свій будинок, розсипає їм під ноги колекцію марблс. Попередники марблс - кульки з обточенного каменю і обпаленої глини, знайдені під час розкопок стародавніх цивілізацій в Африці, Європі, Північній і Центральній Америці. Коли були винайдені водяні машини для обточування і шліфування мармуру та інших виробних каменів, мармурові, або, як їх тоді називали, алебастрові кульки отримали англійська назва марблс, що означає мармурові. Існує безліч згадок про гру з камінчиками протягом всієї історії культури до наших днів. Опис подібних ігор зустрічається і в російській літературі, адже в Росії гра кульки або камінчики теж була надзвичайно популярною. П'ять круглих камінців, чотири невеликих і один побільше - матка, викладалися на тильній стороні долоні гравця. Потрібно було підкинути камінчики вгору і зловити їх, причому в жодному разі не можна було впустити матку.

Марблс і квіти


Безмежна фантазія дизайнерів знаходить багато варіантів створення вишуканих композицій з квітів і прозорих камінців. Як великі квіткові композиції, так і маленькі витончені букети і рослини чудово декоруються марблс. Але потрібно враховувати, що розмір марблс і їх форма повинні відповідати як рослинам, так і всієї композиції. Крім того, треба пам'ятати, що головним елементом таких композицій є квіти. Тому марблс не повинні бути занадто яскравими, щоб не затьмарювати колірну гаму самого букета або кімнатної рослини. Марблс "Морське скло" і "Морські камінці" "Чорний кристал", "Блакитний Діамант", "Морська хвиля", "Синя опівночі", "Діамантова розсип" виглядають натурально і нейтрально. Адже вони мають відтінки моря, неба. Але щоб досягти певного ефекту, можна використовувати соковиті і яскраві кольори янтарний, лимонно-жовтий або теплий червоний. "Червоний кристал", "Червоне серце", "Жовтий діамант", "Полум'я", "Зоряний пил" створять відчуття свята. Засинаючи в один і той же прозорий посудину різного кольору марблс, можна змінити його до не впізнаваності. Марблс чудово відтіняють воду в прозорих судинах, тому можуть застосовуватися як оазису, щоб зафіксувати квіткову композицію в посудині. Уміло використовуючи дзеркала і підсвічування, декоратори створюють неповторні фантастичні світи, повні виблискуючих краплями роси кольорів.

Марблс акваріуми та Фен Шуй-Зараз розведення рибок перетворилося з простого хобі на справжнє мистецтво. Акваріуми можуть представляти собою шедеври дизайну. З-за захоплення китайської геомантией Фен Шуй-, рибки і водні елементи, які символізують достаток і грошову удачу, стали безцінними доповненнями в оздобленні офісів. З давніх часів в Китаї розводили декоративних рибок, споглядання яких було заняттям не тільки приємним, але і корисним для розвитку чутливості. Частіше в будинках тримали "золотих рибок", які відрізнялися яскраво-червоним забарвленням з жовтим відтінком і вишуканою формою хвоста. Знавці розрізняли кілька десятків декоративних порід рибок. Особлива увага приділялася очам, плавців і коням. Розведення рибок було складним і поважним мистецтвом. На думку вченого чоловіка Ту Місяць, кімнатні рибки особливо цінні тим, що являють видовище незліченних "перетворень оманливою видимості". Не радить Фен Шуй-заводити дуже великі акваріуми, оскільки стихія води буде домінуючою і порушиться гармонія. Замінити акваріум може і красивий скляну посудину з водою, де вирощують водяні рослини. Вода в акваріумі повинна бути чистою, насиченою киснем і знаходитися в русі. Затхле стояча вода несприятлива не тільки для рибок, але і для мешканців будинку. Ну а марблс, звичайно ж, прекрасний декоративний елемент, що дозволяє доповнювати і підкреслювати красу колірних відтінків риб і рослин. Досить кинути у воду кілька жмень скляних камінчиків, і дно вашого акваріума перетвориться в розсипи коштовностей із скарбниці самого морського царя. Марблс виготовлені з стовідсоткового скла, нетоксичні. Так як вони не впливають на хімічні параметри води, не бояться морської води, не служать джерелом розповсюдження бактерій, легко відмиваються від мулу, то широко використовуються при оформленні будь-яких акваріумів.

За допомогою марблс створюють чудовий фон, який дуже важливий в оформленні акваріума. Декорують акваріум, приклеюючи зовні задньої стінки плоскі краплеподібні марблс. Причому, одну частину задньої стінки можна прикрасити темними, іншу частину більш яскравими світлими марблс, щоб імітувати грот. Якщо ж акваріум проглядається з усіх боків, то створюють внутрішнє тло, розташовуючи марблс на каменях і в мушлях. Різні типи оформлення акваріумів вимагають різного підбору марблс. Наприклад, "амазонка" - акваріум з великою кількістю живих рослин припускає, що марблс викладені в основному по передній і бічних стінок, так як в центрі та середині їх просто не буде видно. Цихлидариум ж з великими рибами, на дно якого викладаються великі камені, що імітують скелі, проглядається наскрізь. Тому з допомогою марблс в такому акваріумі складають цікаві декоративні групи в будь-якому місці. Але будь це прісноводний акваріум з коралами, раковинами і яскравими рибками, або акваріум із золотими рибками, плаваючими серед штучних гротів-водоспадів, або акваріум, оформлений в авангардному стилі з яскравими штучними рослинами і настільки ж яскравими незвичайними рибами - декор їх вимагає особливого відчуття міри і колірної гармонії, і ідеально доповнюється різнокольоровими марблс найрізноманітніших форм і кольорових поєднанні. Марблс і свічки На скляне блюдо постав декоративні свічки. Прикрась їх кульками марблс, які додадуть твоєї композиції таємниче або веселе (в залежності від обраної форми і кольору марблс) мерехтіння.

Декоративна пляшка
Візьми саму звичайну прозору пляшку і насип туди різнокольорові марблс шар за шаром. В шийку можна вставити свічку.

Переливається лір Бризки світла створять марблс, приклеєні на дзеркала або скла вбудованих меблів, розміщені на навісних полицях і в засклених шафах. Ними можна декорувати різноманітні прозорі судини, світильники. Така яскрава оправа перетворить звичайна річ у блискуче, переливається всіма кольорами веселки, прикраса. Наклеювати краще плоскі марблс полімерним клеєм, наносячи його тонкими смужками.

Декор рамок і картин
Оригінально виглядатиме рама картини, декорована марблс. Особливо цікаво включати марблс в картини-колажі, коли в одному просторі поєднуються репродукції, фото, фрагменти листів тощо присвячені одній темі, наприклад якого-то спогаду. Стильова фрагментарність такої картини ідеально поєднується і посилюється вкрапленнями марблс, які до того ж додають композиції рух і ритм.

Колекції та експозиції Зараз модно робити композиції з різних колекцій, які можуть розміщуватися в рамках спеціальних, повішених на стінку, або представляти собою стільницю журнального столика. У них зазвичай поєднуються різні за розміром і формою невеликі декоративні елементи - предмети колекціонування, вироби і т. д. Різнокольорові крапельки марблс допоможуть поєднати виставку в єдину композицію, створюючи вишукані колірні переходи від одного предмета до іншого. Також оригінально виглядають вази, обклеєні марблс.


Вітражі
З плоских камінців марблс викладають мозаїку за заздалегідь нанесеним на скло рисунку. Вікна, орнаментовані з допомогою марблс, можуть здаватися справжніми картинами. Одні були білі, інші прозорі і іскристі; інші червоні, інші - зелені, сині, фіолетові.; якісь жовтуватого відтінку; коротше кажучи, там були плоди майже будь-якого можливого кольору. Білі були перлами, іскристі прозорі плоди були діамантами, густо-червоні були рубінами, зелені - смарагдами, блакитні - бірюзою, фіолетові - аметистами, побачивши жовтим - сапфірами. Всі вони були небачених розмірів, досконалішою огранювання і чистої води. Але Аладдін вирішив, що це всього лише шматки фарбованого скла. Дій!
Категорія: Захоплення і хобі | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 926 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: