Понеділок
22.10.2018
05:09
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Собаки і коти )

Загальне поняття про хворобу собаки

Захворювання собак, які не передаються від одного тварини до іншої, називаються незаразними. Хвороби собак, які передаються іншим тваринам, називаються заразними. До заразних хвороб належать інфекційні і инвазийное захворювання.

Джерелом зараження собак є хворі тварини, які виділяють у зовнішнє середовище з калом, сечею, слиною або безпосередньо з шкіри збудників хвороб. Зараження здорових собак від хворих відбувається при безпосередньому контакті і за участю носіїв (комах, кліщів, бліх і т.п.), а також через заражені інвентар, предмети догляду за собакою, Грунт, воду, корм.

З моменту проникнення до організму збудника заразливої хвороби і до появи ознак захворювання проходить прихований, так званий інкубаційний період, що триває від декількох днів до декількох місяців. Тривалість інкубаційного періоду залежить від виду заразливої хвороби, кількості збудника, який потрапив до організму і імунітету організму.
Переболевши який небудь заразною хворобою, організм на деякий час стає несприятливим до неї. На цьому засновані профілактичні щеплення собакам проти сказу, чуми та інших інфекційних хвороб. Введені при щеплення вакцини не викликають захворювань і в той же час забезпечують виготовлення імунітету до них.

До основних інфекційних захворювань, які мають поширення серед службових собак, належать сказ, чума, інфекційний гепатит, парвовирусний ентерит.
Категорія: Собаки і коти ) | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 544 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: