Понеділок
22.10.2018
03:51
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Собаки і коти )

Виховання щенят
З метою розвитку у цуценят необхідних службових якостей, починаючи з підсосного періоду, з ними проводиться регулярні заняття.
Головним методом виховання цуценят є різні та цілеспрямовані прогулянки з ними. З перших прогулянок цуценят поступово привчають до подразників, з якими вони не зустрічаються на території розплідника. Привчання до різних подразників проводяться від простого до складного.

До відлучення цуценята виводяться на прогулянки разом з матір'ю. Прогулянки здійснюються в місцях, які відповідають ветеринарно-санітарним вимогам.

Тривалість і місце проведення прогулянок встановлюється начальником розплідника, інструктором і ветеринарним лікарем.
Прогулянки з цуценятами 2-3 місячного віку поєднуються з приучением їх до різних подразників і сільській місцевості - машин, трамваїв, свійських тварин і птахів. В той же час цуценят поступово привчають до клички, нашийника і повідця, пошуку предметів для апортеровки, господаря, який сховався.

Прогулянки з цуценятами більш ніж двох місяців здійснюються на луках, берегах водойм, у лісових масивах, а також у населених пунктах, поблизу шосейних доріг і залізниць (на повідцях).
Починаючи з 4-5 місячного вік рекомендується привчати до купання у водоймах. При цьому необхідно уникати крутих або багнистих берегів і швидкого течії. Тривалість купання залежить від фізичного стану цуценят.
Для фізичного загартування щенят і привчання долати перешкоди на майданчиках для вигулу необхідно мати спеціальні пристрої (маленькі драбини, бар'єри і т.п.), а також предмети для ігор (м'ячі, ганчірки, дерев'яні апорти, кістки і т.п.).
З 4-5 місячного віку цуценят привчають до подолання невеликих перешкод, ходіння драбинами і дошці через протоки і т.п. Робиться це поступово шляхом подзывания на ласощі, грою або методом спадкування.
З 5-6 місячного віку цуценят починають вигулювати в нічний час, викликаючи в них збудження і настороженість на різні шуми і інші подразники.

З 6 місячного віку шляхом регулярних занять у цуценят розвивають сміливість, чіпку, злість, привчають їх до темних приміщеннях. Розвиток стискають проводиться за допомогою м'яких предметів. У віці 8-9 місяців у цуценят починають розвивати недовіру до стороннім особам.

Привчають цуценят до пострілів вдень і вночі обережно, починаючи з 3~4 місячного віку. Спочатку постріли здійснюють на відстані не менше 200 метрів від місцезнаходження цуценя, під час годування і в присутності особи, що доглядає за ним. До 10 місячного віку відстань скорочується на 10 метрів, а постріли проводяться у відсутності вожатого, обробіток цуценят триває, як правило, до 11 місячного віку.
Категорія: Собаки і коти ) | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 419 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: