Понеділок
22.10.2018
05:27
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Собаки і коти )

Ветеринарно-санітарні вимоги до утримання приміщень розплідника
Однією з основних умов підтримки працездатності службових собак є правильне їх утримання і обслуговування. Утримання приміщень розплідника в чистоті залежить від якості щоденного прибирання, якою передбачається розпорядком
робочого дня. Перед збиранням вольєра собака виводиться на спеціально огороджене місце для вигулу. Насамперед, прибирає тепла частина і будка, потім вигул і територія для вигулу собак.

При прибиранні будки підстилку перетряхают, вологе або брудну підстилку замінюють на свіжу. Категорично забороняється використовувати підстилку, яка раніше була в користуванні для інших собак. Повна заміна підстилки проводиться через кожне 5-7 днів. Щодня, відповідно до норми, дозволяється використовувати 800 грамів підстилки.
При прибиранні вольєра прибирають фекалії, сміття, а в зимову пору року вигул звільняється від снігу і льоду. Підстилку, що була у користуванні, фекалії і сміття складають в залізні контейнери або спеціальні ями, які мають кришки. З метою знищення личинок мух у ями з нечистотами періодично насипають хлорне або негашене вапно. Ями після наповнення засипають землею, а вміст контейнерів вивозять з території розплідника на відведене для утилізації місце.
При прибиранні вольєра стінки будки, теплою частини, вигулу протирають вологою ганчіркою, а дерев'яна підлога, після очищення від бруду, протирається вологими тирсою і заметается мітлою.

Теплу частина, будку і вигул в теплу пору року не менше двох разів на місяць необхідно мити гарячою водою і просушувати, а теплу частина провітрювати кожен день. Для знищення специфічного запаху і комах вольєри ретельно миють 1-2% розчином креолина.

Два рази на рік: навесні і восени проводиться планова профілактична дезінфекція приміщень розплідника. Для профілактики інфекційних захворювань службових собак, теплої пори року не менше одного разу на місяць ( під наглядом ветеринарного спеціаліста) проводять дезинфекцію місць утримання собак. Вольєр, з якого вибула собака, в обов'язковому порядку підлягає дезінфекції. Підстилку знищують і замінюють на нову.

Територія розплідника і місця вигулу собак звільняються від чужорідних тіл (камені, скла, заліза і т.п.). З метою наведення ретельної чистоти в розпліднику не менше 1 разу на місяць проводять санітарний день. Після збирання весь робочий інвентар ( віники, совки, лопати) дезінфікують.
Категорія: Собаки і коти ) | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 912 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: