П`ятниця
19.04.2024
13:46
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Собаки і коти )

Вчимо собаку долати перешкоди
Мета: розробити у собаки звичку безвідмовного руху на перешкоди і подолання їх по команді дресирувальника голосом або жестом, подолати перешкоду.

Умовні подразники: команда голосом "Вперед" і помах рукою в бік перешкоди.

Безумовні подразники: ласощі, погладжування, дія повідцем, предмет для апортировки.

Метод дресирування: наследоватильный, контрастний. Використовується уроджена здатність собаки долати перешкоди.

Методика і техніка виготовлення звички
Заняття необхідно починати ознайомленням собаки з перешкодами через вигул біля них, а іноді і годуванням поряд з перешкодою.
Собака повинна бути в голодному або напівголодному стані. При подоланні перешкод не допускати заподіяння собаці болю. Уміло користуватися ласощами для заохочення собаки до подолання перешкод.

Перед пуском собаки на перешкоду дресирувальник повинен переконатися в надійності перешкоди, оглянути землю, щоб не було гострих предметів, які можуть травмувати собаку.
Навчання подолання бар'єру "Паркан" (глуха огорожа)
З цією метою використовують огорожу висотою 2 м, шириною 2,5 м, яка повинна бути міцною і стійкою. Початковий умовний рефлекс починають виробляти у собаки при висоті огорожі 60-70 см одним з наступних способом.

Перший спосіб. Дресирувальник, з відстані 5~6 метрів, разом з собакою, яка знаходиться зліва від нього на короткому повідку, біжить на перешкоду, заохочуючи своїми діями собаку. В момент стрибка собаці дається команда "Вперед", а після подолання перешкоди команда "Добре". Такі дії повторюють кілька раз.
Після кожного виконання дії дресирувальник заохочує собаку.

Надалі він тільки разом з собакою підбігає до ускладнення, робить нахил корпусу вперед, але сам не стрибає, а подає команду вперед, примушуючи собаку здійснити стрибок.

Другий спосіб. Дресирувальник, тримаючи собаку на довгому повідку, саджає його в 2-3 метрів перед огорожею, потім перекидает вільний кінець повідця через бар'єр і сам переходить на
протилежну сторону бар'єру, бере обережно правою рукою повідець і командою голосом "Камені" підкликає собаку. Одночасно підтягує повідець, не даючи можливості собаці обійти перешкоду. Перед стрибком собаці дається команда "Вперед", після стрибка - заохочення командою "Добре" і ласощі.

Третій спосіб. Для собак, які зацікавлені в апортировочном предмет його можна використовувати, кинутий на увазі у собаки через огорожу. Бажання собаки заволодіти предметом спонукає його до стрибка. В момент стрибка дають команду "Вперед".

Четвертий спосіб. Для собак, у яких переважає активно-захисна реакція поведінки як подразник, використовують помічника. Помічник, перебуваючи на протилежній стороні огорожі, своєю поведінкою збуджує собаку і робить спробу втекти. Дресирувальник по команді "Фас" посилає собаку через перешкоду за помічником. Під час стрибка подає команду голосом "Вперед". Після подолання перешкоди дає можливість потріпати одяг помічника, і надалі вигуляти собаку. Через 2-3 заняття дію помічника припиняється.

П'ятий спосіб. Метод спадкування. На відстані 5-6 метрів один від одного стає група дресирувальників, які по черзі пускають собак через огорожу. Спочатку - собак, які добре долають перешкоду, потім "новачків".
Поступово збільшують висоту огорожі; керують собакою окремо командами голосом або жестами; привчають собак до подолання перешкоди без повідця; відпрацьовується подолання різних перешкод - " Зубчастого палісадника", "Канави", натуральної огорожі.

Висота огорожі рекомендується збільшувати на 10-15 см через кожне 3-4 заняття з урахуванням фізичних можливостей собаки. При збільшенні висоти огорожі дресирувальник під час стрибка повинен допомогти собаці подсаживанием його на огорожу, щоб він зміг зачепитися передніми лапами за верхню дошку. У разі відмови від собаки стрибка дресирувальник повинен з'ясувати причину і виправити помилку.

Рекомендується висоту перешкоди на увазі у собаки зменшити і після вигулу домагатися від собаки подолання перешкоди.
Звичка вважається завершеною, якщо собака по першій команді дресирувальника безвідмовно долає перешкоди висотою до двох метрів.

Можливі ПОМИЛКИ дресирувальника:
- збільшення висоти перешкоди без обліку фізичних можливостей і підготовленості собаки, яка викликає відмова від стрибка через перешкоду;
- жорстоке ставлення до собаки;
- захоплення стрибками з подолання перешкод, яке викликає втому собаки і небажання працювати;
- проведення занять на несправних перешкоди
Категорія: Собаки і коти ) | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 753 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: