Понеділок
22.10.2018
05:09
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Собаки і коти )

Пологи і догляд за собакою яка годує
За два тижні до пологів суку переводять в окреме приміщення (сухе, світле, тепле, з достатнім доступом свіжого повітря, без протягів), поруч з якими обладнуються площадки для вигулу, які обгороджені сіткою, для утримання на них цуценят влітку. На майданчику споруджується невеликий навіс для захисту цуценят від сонця.
При відсутності в розпліднику окремого приміщення клітка, в якій міститься сука, ретельно вичищається і дезінфікується, будка прибирає і замінює невисокими ящиками або лежаком. Холодної пори року клітина утеплюються.
Щоб сука випадково не задавила щенят і не поїла їх, в день пологів і 1-2 дні після нього організовується чергування працівників розплідника для нагляду за собакою.

Перед пологами у суки з'являються різної інтенсивності потуги, які викликають скорочення м'язів матки і черевного пресу. Сука відмовляється від їжі, виявляє сильне занепокоєння, важко і часто дихає, частіше виділяє сечі й калу.
Безпосередньо перед пологами відкривається шийка матки, а плоди просуваються до неї. При пологах сука лежить на боці. Після чергової потуги з піхви, главою (рідше хвостом) вперед, в околоплодном міхурі виштовхується плід. При появі кожного щеняти сука зазвичай трохи піднімається на передні лапи, разгрызает і поїдає навколоплідний міхур, перегризає пуповину, інтенсивно облизує щеня і підштовхує його до соска.

Якщо сука мало або зовсім не виявляє материнського інстинкту, їй необхідно допомогти. При появі цуценя треба розірвати міхур, і в першу чергу, вивільнити мордочку, щоб цуценя замість повітря не вдихнув навколоплідної рідини і не
задихнулася. Потім потрібно перерізати пуповину між двома перев'язками міцною ниткою на відстані 4-6 см від живота цуценя і змастити йодом місце, де перев'язана пуповина. Ножиці і нитки необхідно попередньо перекидати. Після цього цуценя ретельно витирають марлевою серветкою, дають собаці облизати і підкладають до соска.
У тих випадках, коли сука після навколоплідного міхура і плаценти намагається з'їсти цуценя, їй необхідно одягнути намордник. Цуценята народжуються через різні проміжки часу в межах 15-20 хвилин до 2 годин. Пологи зазвичай тривають від кількох годин до доби.
Під час пологів і після них не рекомендується забирати цуценят від сук, тому що вони виявляють при цьому сильне занепокоєння. Цуценят можна брати для короткочасного огляду і визначення їх маси і для підгодовування, а інший час вони повинні бути з матір'ю до самого відлучення (через 30-45 днів).

На 3-5 день після появи цуценят начальник розплідника, старший інспектор разом з ветеринарним лікарем і особою, яка доглядає за собакою, оглядають цуценят. Під час огляду виявляють кількість, стать, загальний стан і живу вагу кожного щеняти, також дають їм клички. В одному посліді клички повинні бути різними, але починатися з однієї літери.
При цьому проводиться відбір крепчайших цуценят без явних недоліків і каліцтва для подальшого обробітку під сукою. Кволі, з фізичними вадами, а також явно нетипові для цієї породи щенята, відбраковуються і знищуються.
Повторний огляд цуценят здійснюється протягом 30 днів, при цьому складається акт огляду.
Категорія: Собаки і коти ) | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 819 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: