Понеділок
22.10.2018
04:06
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Собаки і коти )

Норми і правила годування собак

Харчування є однією з основних життєвих функцій будь-якого організму. Порушення правильного харчування, тривале голодування призводить до захворювання. Енергія необхідна для зігрівання тіла і роботи м'язів. Пластичні матеріали йдуть на зростання, відновлення клітин, освіта різних секретів, шлункового соку, жовчі і т.п.
На виділення тепла організмом впливає:
- величина поверхні тіла;
- зовнішня температура;
- робота;
- стать, вік, конституція.

Встановлено, що у малих собак на 1 кг живої маси витрачається більше енергії, ніж у великих. Якщо собака масою 32 кг витрачає на кожен кілограм своєї маси 36,7 калорій, то собака масою 3,2 кг витрачає на кожен кілограм живої маси 88 калорій.
Зниження температури навколишнього на ГС призводить до збільшення тепловиработки на 9,3%. Ходіння по рівній місцевості збільшує витрату енергії собакою в 4 рази, в 7 разів. Пси витрачають більше енергії за сук, а молоді собаки витрачають більше енергії за старих.
Встановлено, що найбільший обмін енергії проходить в залозах, м'язах, кишечника, менше сполучних і жирових тканинах. Цим можна пояснити чому рихлі, жирні тварини витрачають енергії менше ніж сухі і мускулисті. Збудливі тварини витрачають енергії більше ніж спокійні.

Організм тварини складається з води, жирів, білків, вуглеводів і мінеральних солей. На відновлення витрат в процесі життєдіяльності всі ці речовини певною мірою повинні надходити собаці з кормом.
Один грам жиру утворює 9,3 калорій, грам білка - 4,1 калорій, г вуглеводів - 3,8.
Білки - необхідні для організму на відновлення витрачених клітин. Білками багаті такі продукти: м'ясо домашніх і диких тварин, риба. Добова норма білка 70-80 гр.
Жири - утворюють тепло в організмі. їх багато в вершковому маслі, риб'ячому жирі, яйцях, внутрішньому жирі тварин. Середня добова норма З гр.
Вуглеводи є основними носіями енергії для клітин і тканин. Багаті вуглеводами: цукор, крохмаль, крупи, хліб. Добова норма - 300 гр.
Вода - організм близько 90% складається з води. Без води собака може жити близько 10 днів, тоді як без їжі - 45 днів і більше. Середня потреба води на добу становить близько 1 літра. Собаці для життя необхідна чистий, свіжа, прохолодна вода і чистий посуд.
Вітаміни - життєво важливі для організму речовини, діляться на п'ять основних груп А, В, С, Д, Е.
Вітамін "А" - це вітамін зростання, він є у вершковому маслі, яєчному жовтку, риб'ячому жирі, молоці, свіжих овочах і фруктах. Відсутній в рослинних жирах, салі свинини, в зернах хлібних злаків, нестача вітаміну "А" викликає затримку росту, запалення очей.
Вітамін "В" знаходиться в яйцях, овочах, в борошна грубого помолу. Відсутній в консервах. Нестача в організмі викликає параліч і судоми м'язів і інші нервові захворювання.
Вітамін "С". Багато його знаходиться в свіжих овочах, фруктах. Відсутній в консервах, солонину. Нестача вітаміну викликає захворювання організму на цингу (випадають зуби, утворюються крововиливу).
Вітамін "Д" - попереджає захворювання тварин на рахіт. Він знаходиться в молоці, яєчному жовтку, риб'ячому жирі, зелених кормах. Під впливом сонячних променів в організмі тварини з неактивного стану переходить на активний.
Вітамін "Е" - вітамін розмноження. Він знаходиться в яєчному жовтку, рослинній олії. Багато його в молоці і тварин жирах
Категорія: Собаки і коти ) | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 710 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: