Понеділок
22.10.2018
04:07
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Собаки і коти )

Навчання собаки ходити по Сходах
Навчання собаки ходити по Сходах" (драбині) допоможе відучити собаку не тільки страх висоти але і навчить її з легкістю долати сходові прорізи.

Приступаючи до занять, собаку вигулюють біля "Сходинок". Потім дресирувальник, тримаючи його з лева, на короткому повідку підходить до "Сходах" з менш крутий боку. Зробивши перший крок на сходинку, дресирувальник подає команду голосом "Вперед" і обережно, підтримуючи собаку за нашийник піднімається разом з ним по Сходинках". Піднімаючись по Сходах ", дресирувальник весь час заохочує собаку окликом "Добре".

Спуск з "Ступенях" більш тяжкий та дресирувальник повинен уважно стежити за собакою, щоб запобігти його падіння. Можна допомогти собаці при підйомі і спуску, обережно переставляючи лапи. Деякі собаки дуже швидко спускаються з "Сходинок", в результаті падають і отримують пошкодження. Таких собак необхідно стримувати командою "Тихо" і легким перетягуванням повідця.

У момент зменшення темпу і дресировщик заохочує командою "Добре" і ласощами.
Якщо собаку не можна навчити йти на "Скупеньки" цим методом, дресирують одним з наступних:
- послати собаку на "Сходинки " за апортировочным предметом;
- змусити собаку до підйому по "Сходах за допомогою ласощі, яке розкладається на сходинках, або на майданчик заносять бачок з їжею;
- агресивних собак вчать шляхом переслідування особи, яка намагається втекти;
- методом спадкування.

Після того, як собака буде сміливо підніматися і спускатися по Сходах" з дресирувальником, приступають до навчання собаці самостійно ходити по Сходах". Дресирувальник разом з собакою підходить до "Ступені", саджає собаку поруч із собою перед "Сходинками" на відстані одного кроку, робить крок вперед і після невеликої витримки посилає собаку командою "Вперед" на "Сходинки". Якщо собака не піднімається на верхню майданчик, дресирувальник подає підвищеної інтонації команду "Вперед!".
Коли собака досягне верхнього майданчика, дресирувальник переходить на протилежну сторону "Сходинок" і, зробивши невелику витримку, командою "Камені" підкликає собаку.
Подальше ускладнення звички до безотказному виконання проводиться шляхом навчання долати "Сходинки" більш складних конструкцій.
Звичка вважається завершеною, якщо собака по сигналу дресирувальника самостійно і сміливо буде долати навчальні "Сходинки".

Можливі помилки дресирувальника:
- використання при початковій дресируванню "Сходинок", які мають вузькі сходинки, з великими перервами між ними;
- самостійне пересування собаки по Сходинках" з пристебнутим повідцем, який може зачепитися за "Сходинки" і стати причиною падіння собаки;
- дозвіл собаці зіскакувати з "Сходинок" на землю може призвести до травматизму.
Категорія: Собаки і коти ) | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 371 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: