Вівторок
19.03.2024
10:39
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Собаки і коти )

Мисливські собаки
У світі налічується 400 порід собак, з них майже 150 - мисливських. Так було не завжди. Ще 10-12 тис. років до н.е. мисливці почали приручати предків сучасних собак до спільних з людиною полюванням. Протягом тисячоліть у різних куточках планети люди використовували властивості собак, формуючи різні порідні групи для різних видів полювань. В Малій Азії і Африці, наприклад, вивели хортів, у Древній Греції - гончих, у народів півночі прижилися і широко використовувалися лайкоподобные собаки. Батьківщиною сучасних лягавих собак, а також спанієлів вважається Іспанія. Паралельно з процесом розведення мисливських порід проходив (і триває до цього часу) процес виведення собак, призначених для іншої мети: охорони житла, бойових дій, вівчарства, а також їздових і декоративних собак.

2 червня 1990 року за ініціативою Академії Наук УРСР, Українського суспільства природи, об'єднання " Флора-Фауна інтер-нешнл" було створено Кінологічна спілка України (КСУ), а в травні 1995 року за рішенням Генеральної асамблеї Міжнародної Кінологічної Федерації (МКФ), Україна, яку представляла КСУ, була прийнята 76-м членом МКФ. Сьогодні Кінологічний союз об'єднує власників племінних собак всіх порід і має 225 відділень у всіх областях і районах України.

Міжнародна кінологічна федерація затвердила для Європи 10 груп порід собак:
1. Чабанские.
2. Сторожові, пошукові та службові.
3. Тер'єри.
4. Такси.
5. Мисливські собаки по великому звірині.
6. Мисливські собаки по дрібному звірині.
7.Подружейные (за винятком англійських порід).
8. Англійські підрушничні собаки.
9. Борзих.
10. Декоративні. Вищенаведена класифікація і

Деякі стандарти, прийняті в МКФ, звичайно, можуть критикувати. Деякі фахівці кінологи вважають, що стандарти, прийняті в Росії, більш конкретні, точні, зоотехнічні. Дещо відрізняється класифікація собак в Америці, де їх виділено 6 груп:
1. Мисливські підрушничні.
2. Гончі і борзих.
3. Службові.
4. Тер'єри.
5. Декоративні.
6. Не мисливські.

У Росії породи собак розділяють ( з 1993 р.) таким чином:
1. Службові.
2. Мисливські.
3. Спортивні (спортивно-службові).
4. Декоративні.

Всі мисливські собаки об'єднані в одну групу. Принцип поділу самих мисливських порід собак базується
на науковому підході і залежить від психологічної реакції на дичину з урахуванням морфологічних і фізіологічних властивостей і якостей породи.

Мисливські собаки діляться на 6 підгруп:
1. Борзих (росіяни псові, хорти, південноросійські, афганські, тайганы, тази).
2. Лайки ( російсько європейські, западносибирские, карело-фінські, восточносибирские).
3. Гончі (росіяни, російські рябі, естонські).
4. Норные (фокстер’єри, такси, вельштерєри, ягдтерєри, німецькі мисливські собаки).
5. Лягаві (пойнтера, англійські, ірландські та шотландські сетери, німецькі короткошерстих і жесткошерстые лягаві).
6. Спанієлі (росіяни мисливські й англійські кокери).

Борзих. Відрізняються високим зростом, довгою і порівняно вузькій грудиною, сильною мускулатурою, яка дає можливість досягати дуже високих швидкостей при переслідування звірів і купувати їх без пострілу.  Хортам притаманне гарний зір, природна тяга до переслідування звіра і злість до нього, що допомагає їм заздалегідь побачити звіра, не втрачати з поля зору під час переслідування, а потім самостійно зловити і задушити.

Лайки. Це собаки середнього зросту, дуже витривалі, невибагливі, здатні проводити в пошуку багато часу, мають чудовий зір, нюх, слух і орієнтацію. Мисливський інстинкт у лайливих слів направлений в бажанні знайти звіра або птицю, вказати голосом про його місцеперебування, а по можливості й зловити. Лайливі слова переслідують звіра, який тікає по землі або деревах, а також птахів до нової їм зупинки або посадки, де знову подають голос. Качок лайливі слова знаходять, виганяють на постріл, переслідують поранених, ловлять їх і подають господареві. Великого звіра лайливі слова намагаються зупинити і тримати до підходу мисливця. Все це робить лайливе слово універсальної собакою, здатної допомагати полювати на багатьох звірів і птахів в різних природних умовах.

Гончі. Міцні, сильні, урівноважені собаки. Для них характерна бажання знайти звіра, навіть якщо для цього необхідно обшукати великі території. Після знаходження свіжого сліду звіра, гончі починають настирливо гнати його, подаючи голосом орієнтир мисливцеві, який допомагає йому перейняти звіра на підходящому для пострілі місці. Гончі володіють дуже сильним нюхом, який дає можливість їм видали надати звіра і не губити його під час гону. Вони добре підходять для полювань в лісових і лісостепових умовах.

Норные. Відрізняються невеликим зростанням, який дає їм можливість працювати в умовах тісних нір за норным звірів. Мисливський інстинкт цих собак проявляється у настирливому переслідуванні звіра в норі і злості до нього.

Лягаві. Це собаки середнього зросту, витривалі, намагаються чим швидше знайти мисливську птицю вишим почуттям і вказати на неї з допомогою стійки. По команді собака піднімає птиці під постріл. Останнім часом у багатьох публікаціях зустрічаються матеріали про різнобічним використанні лягавих. На відміну від традиційної англійської школи використання лягавих собак по птахах, автори пропонують різні методики підготовки собак цієї породи для пошуку по кров'яного сліду, виховання бажання працювати по сліду зайця, переслідування качок, виховання злості до кабана, тобто збільшення універсальності використання цієї породи.
Категорія: Собаки і коти ) | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 2420 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: