Субота
27.04.2024
00:44
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Собаки і коти )

Методика визначення переважаючих реакцій поведінки собаки і придатність його до дресирування
Методика визначення переважаючих реакцій поведінки собаки і придатність його до дресирування

Визначення переважаючих реакцій поведінки собаки проводять під час годування або через 4 години після годування. У визначенні перевершує реакції беруть участь: інспектор-кінолог, його помічник (стороння особа для собаки), власник собаки. Визначення перевершує реакції проводиться на незнайомій для собаки місцевості з наявністю схованки для помічника.

Порядок визначення перевершує реакції поведінки собаки
Собаку прив'язують на короткому повідку довжиною 1-1,5 м до дерева або приколу. Власник, прив'язавши собаку, відходить за укриття. Особа, яка проводить визначення ( інспектор-кінолог) знаходиться на відстані 20-30 м від прив'язаною собаки і розташований таким чином, що б він міг спостерігати за поведінкою собаки і був у полі зору помічника, але щоб одночасно своєю присутністю не впливав на поведінка собаки. Поведінка собаки оцінюють і враховують форму виявлення реакції поведінки і його стійкість.

При цьому враховують:
- реакцію собаки на незнайому місцевість;
- реакцію собаки на стороння особа (помічника) і ласощі, що їй пропонує помічник;
- реакцію собаки на дражнять і імітацію нападу помічника на собаку;
- реакцію собаки на їжу з одночасною імітацією нападу на собаку;
- реакцію собаки на сильні подразники і звуки пострілів;
- пошукову реакцію собаки;
- перевіряють нюх, слух, зір собаки.

Собака з більшою орієнтовною реакцією у присутності власника і після його відходу вперто обнюхує землю, прислухається, дивиться по сторонам. На відхід власника мляво реагує, відволікається на сторонні звукові подразники, який їх створює помічник, намагається рухатися в бік звуків.

Собака з захисною реакцією в активній формі на прив'язі веде себе напружено, на відхід власника реагує старанням слідувати за ним. При наявності страдательно-захисної реакції собака підтискає хвіст, намагається зірватися з прив'язі і втекти.

Помічник з'являється з укриття і спокійно, поволі підходить до собаки, називає кличку, показує ласощі (шматки дрібно
резанного м'яса) і намагається дати їх собаці, після чого повертається до схованки.

Собака з орієнтовною реакцією поведінки тягнеться вперед до помічника, робить спробу до гри, махає хвостом. Не є ні агресивності, ні боязкості, ласощі бере не відразу. Собака, яка виявляються ознаки перевершує харчової акції поведінки, швидко їсть ласощі, не виявляючи остраху по відношенню до помічника.

Собака з більшою захисною реакцією в активній формі при підході помічника гавкає, рветься в його бік, намагається його атакувати, ласощі не бере.

Собака з страдательно-захисною реакцією при підході помічника відходить назад, підтискає хвіст, проявляє ознаки боязкості, їжу не бере, іноді лягає спиною на землю.

Помічник виходить з укриття з палицею в руці, крадясь. Підходить до собаки і на відстані до 10 кроків від собаки, робить ударів палицею по землі. Наступаючи і відходячи від собаки, імітує своїми діями, що він боїться її. Собака, яка переважає орієнтовна реакція поведінки, на дражнять мляво реагує, виявляє ознаки привязаности, довіри. При нанесенні легких ударів по тулубу, агресії та остраху не виявляє, намагається ухилитися від ударів, махає хвостом.

Собака з більшою захисною реакцією поведінки в активній формі намагається атакувати помічника, виявляє посилену злість, при спробі завдати удару. Злість і агресія ще посилюється, собака намагається дістати помічника і вкусити.

Собака, у якої розвинена злобно-боязка форма поведінки, при імітації нападу йде на поступки, проявляє незначну злість і недовіра до помічника. При імітації помічником втечі, сміливість посилюється, собака намагається його атакувати.

Собака з страдательно-захисною реакцією поведінки відступає тому, підтискає хвіст, сутулиться, лягає спиною на землю, іноді спостерігається самовільне виділення сечі й калу.

Власник за сигналом приносить бачок з їжею і ставить його таким чином, щоб собака міг на натягнутому повідку дістати їжу. Саме так проводиться визначення співвідношення захисної та харчової реакцій поведінки собаки. Для цього помічник виходить з укриття з палицею в руці, імітуючи напад на собаку, намагається протягом 1,5 хвилини відігнати собаку від бачка з їжею спочатку ударами по землі, а потім легкими ударами по самій собаці.

Собака, яка переважає захисна реакція в активній формі, на дражнять помічника реагує злобно, негайно перемикається
від їжі на помічника, намагається його вкусити. До їжі повертається не відразу.

Собака, яка переважає страдательно-захисна реакцыей поведінки, при поддразнивании кидає їжу, відступає тому, трясеться.

Собака, у якої харчова реакція поведінки, їсть їжу з жадібністю, при поддразнивании продовжує є, збільшуючи швидкість поїдання, на дражнять мляво реагує.

Собака, яка рівномірно розвинені захисна і харчова реакції, при поддразнивании злобно нападає на помічника, разом з тим намагається є корм.

Поряд з собаками, які мають добре виражені перевершують реакції поведінки, є собаки, в яких реакції поведінки проявляються в змішаній формі:
- орієнтовна з страдательно-захисної;
- орієнтовна з активно-захисної;
- орієнтовна з харчової;
- орієнтовна з статевої.

Реакцію собаки на сильні подразники і на звук пострілу перевіряють шляхом проведення холостих пострілів з табельної зброї (в домашніх умовах використання петард). Собака повинен байдуже ставитися до сильним звуковим подразників і пострілів. Якщо собака виявляє виражену боязливість на звук пострілу або на інші сильні подразники, така собака непридатна для службового використання.

Пошукова реакція у собаки перевіряється таким методом: собаку виводять на місцевість, на якій присутні сторонні подразники. Беруть предмет для апорту, в якому найбільш зацікавлена собака. Дресирувальник цим предметом збуджує собаку, кидає предмет таким чином, щоб собака міг бачити, де предмет впав на землю. Потім повертає собаку головою в протилежну сторону. У цей час помічник предмет для апорту відкидає у бік на відстань до 10 кроків, а сам ховається в укриття. Після чого дресирувальник пускає собаку на пошук предмета. Якщо собака біжить до місця, де він бачив предмет, активно шукає його, збільшуючи територію пошуку і самостійно знаходить його, у собаки добре розвинена пошукова реакція поведінки.

Нюх перевіряється шляхом виявлення здатності собаки самостійно відшукувати шматки м'яса, заздалегідь розкидані на території 25x25 р. При цьому не повинно бути відволікаючих подразників. Собаку пускають проти вітру. Чим більше відстань, з якого собака почула запах, тим гостріше у неї нюх.

Перевірка у собаки слуху проводиться шляхом вимовляння пошепки клички собаки на відстані 5-6 м від нього, за умов відсутності відволікаючих подразників.

Зір собаки перевіряють оглядом очей і спостереженням реакції на руку, яка піднімається до морди собаки і на появу власника.

При наявності у собак активної захисної реакції поведінки, розвиненою пошукової реакції і доброго розвитку органів нюху, байдужою реакції на звук пострілів і інші сильні звукові подразники, такі собаки можуть використовуватися для дресирування по всім напрямкам розшукової служби.

При наявності у собак тільки відмінно розвиненою пошукової реакція, а також при відсутності боязкості, то їх рекомендують дресирувати на пошук наркотиків, вибухівки, зброї, боєприпасів або окремих напрямків де не буде використовуватися захисна реакція собаки в активній формі.

Надмірно злих собак навіть при наявності досить розвиненою пошукової реакції рекомендується використовувати для караульної служби.
Категорія: Собаки і коти ) | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 2529 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: