Четвер
18.04.2024
08:01
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Собаки і коти )

Конституція і типи конституції собаки
Конституція собак об'єднує всі основні властивості організму собак - особливості анатомічної будови, фізіологічних процесів, особливості вищої нервової діяльності, що перевершують реакції організму на навколишнє середовище.

Конституційний тип тварини складається через кілька поколінь, як результат пристосування до умов існування та характеру використання тварин.

Різноманітність порід собак, які склалися під впливом різних причин: походження від різних предків, висновок і поширення в неоднакових кліматичних умовах при різних умовах годівлі і утримання. Широке призначення собак для служб, видів полювання, спортивних аматорських цілей призвело до створення вузько спеціалізованих порід і створення різко відмінних типів конституції. Досить порівняти собак двох типів: великого сенбернара з масивним і грубим кістяком і легку хорта, 1- масивна а у другій витончений і легкий скелет. Між цими крайніми типами існують проміжні, які володіють меншими відмінностями. Конституційні відмінності існують також і всередині кожної пореды. Так, у кожної породи бувають тварини як відносно легкі, сухі, рухливі, тонкого складу тіла, так і важкого, сирого і грубого
складу, з млявим і флегматичним темпераментом. Відповідно до цього в собаківництві існує п'ять типів конституції.

Наведені нижче типи конституції не завжди зустрічаються в чистому вигляді. Частіше собака має перехідні особливості суміжних типів. У такому випадку для них характеристики поєднують обидві назви. При цьому на перше місце ставлять назва того типу, який в даному випадку переважає, наприклад: сирої-грубий, грубий-міцний, міцний-грубий, міцний-сухий, сухий-міцний.
Відхилення від нормальних конституційних типів називається переразвитостью, яка межує з виродженням. Собака може бути переразвитой як у бік зайвої ніжності, роблячись більш легким, зі слабким скелетом, так і у бік вогкості. В даному випадку при описі потрібно вказати ступінь переразвитости, наприклад: переразвитый-ніжний.

Пухкий (сира) тип характеризується тим, що умовні рефлекси виробляються відносно повільно, а гальмівні легше. Руху повільні, мляві. Собака має широке масивне округле тулуб з укороченими кінцівками, пухку і не рельєфну мускулатуру. Собака повільно і пізно формується. Жировий прошарок сильно розвинена, тварина схильна до ожиріння. Шкіра зморшкувата, не еластична. Голова коротка, широка, з розвиненими щелепами, опуклим чолом і різким переходом до морди. Морда коротка, тупа, іноді високо піднята, з розвиненими сирими губами, часто зустрічається перекує. Очі поставлені прямо, сидять глибоко, з сирими оттянутыми століттями. Шия коротка. Груди широкі, розширюються до заду. Живіт опущений. Волосяний покрив складається з грубої вовни і підшерсток. Типовими представниками цього типу конституції є сенбернари, ньюфаундленди, кров'яні гончі і т.п.

Грубий тип характеризується тим, що за вищої нервової діяльністю наближається до врівноваженого, спокійного типу. Сильні, з добре розвиненою мускулатурою, великі, підозрілі собаки. Досягають свого розвитку в 3 - 4 роки. Товста шкіра, щільно натягнута, іноді створює зморшки в області шиї (підвіс). Голова масивна, широка, з розвиненими щелепами, але витягнутої форми. Морда тупа, створює паралельну лінію з лінією чола. Губи товсті, сухі або трохи відвислі. Очі поставлені щодо прямо і захищені сухими, оттянутыми століттями. Шия коротка, масивна, низько поставлена. Груди широкі, глибокі. Живіт дещо подтащен. Кінцівки короткі. Волосяний покрив з грубою, розвиненою шерстю і підшерстям.
Грубий тип собаки характерний великий життєстійкість і пристосованістю до конкретних місцевих умов утримання і використання. Прикладом собак грубого типу конституції можна вважати кавказьких і середньоазіатських вівчарок, північно-східних їздових лайливих слів і т.п.

Міцний тип конституції характеризується за типом вищої нервової діяльності як урівноважений, рухливий. Має добре розвинений скелет з сильною мускулатурою. Формується відносно швидко. Шкіра помірно товста, еластична, щільно натягнута, не створює зморшок. Голова помірно широка в черепній частини, клиноподібна, подовжена. Лоб плоский або злегка опуклий.
Морда за своєю довжиною близько підходить до черепної частини, загострена, паралельна лінії чола. Губи сухі. Очі косо поставлені. Шия суха, за довжиною дорівнює чолі, нормально або високо поставлена. Груди в розрізі овальної форми, глибокі. Живіт подтащен вище лінії грудей. Кінцівки помірно довгі.
Волосяний покрив середньої товщини, наявність підшерстя різне. Прикладом можуть бути бретон, дог, боксер, гончі і т.п.

Сухий тип характеризується тим, що за типом вищої нервової діяльності це, як правило, собаки нестримані. Цей тип має міцний, дещо тонкий скелет і сильну, але подовжену мускулатуру. Формується швидко. Шкіра тонка, щільно прилягає, еластична. Голова витягнутої форми, щодо вузька, з плоским чолом і слабо вираженим переходом до морди. Морда за довжиною рівного до черепної частини, загострена або гостра, паралельна лінії чола або опущена. Губи сухі, тонкі, найчастіше щільно прилягають до зубів. Очі косо поставлені. Зустрічається недокус. Шия суха, високо поставлена. Груди глибокі, овальної форми. Живіт подтащен. Кінцівки з довгими, овальної форми на розрізі кістками. Собака здається довгоногим, легким, іноді квадратним. Волосяний покрив тонкий, з добре або слабо вираженим підшерстям. Прикладом цього типу є: хорти, лайливі слова; часто близькі до нього доберман-пінчер, колі та інші.

Ніжний тип характеризується тим, що має ослаблену нервову систему і підвищену збудливість, тонкий і дуже слабкий скелет і неважливо розвинену мускулатуру. Часто зустрічається карликовий зростання і різні аномалії, пов'язані з деградацією і зміцненням штучним відбором за цією ознакою. Голова часто з круглої пластообразной черепної частиною, вузькою і короткою мордою. Очі великі, часто опуклі. Морда настільки коротка і слабо розвинена, що трапляється перекус, зменшена кількість зубів верхньої щелепи; окремі зуби ростуть поперек щелепи, не повністю розвиваються, сдваиваются, в результаті чого мова не вміщається в роті і собака тримає його висунутим навіть при зімкнутих щелепах. Шкіра дуже тонка, шерсть коротка, з окремими ділянками без волосяного покриву (груди, живіт). Волосся тонкий, підшерстя відсутній. До зазначеної групи потрібно віднести всі карлику породи тер'єрів, пінчерів, шпіців, болонок, африканських голих левреток і т.п. Собаки цього типу конституції нежизнестойкие.
Категорія: Собаки і коти ) | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 2592 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: