П`ятниця
29.03.2024
18:12
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Собаки і коти )

Команда Апорт
Виготовлення у собаки звички "Апортировка"

Мета: розробити у собаки стійку звичку підняття і підйом предметів по команді дресирувальника.

Умовні подразники: команда голосом "Апорт", "Дай", "Шукай" і жест - показ правою рукою в бік кинутого предмета.

Безумовні подразники: апортировочный предмет, ласощі, проглаживание.
Звичка апортирования проводиться на базі уродженої реакції схоплювання собакою предметів, які рухаються. Підготовка собаки до апортным предметів починається після встановлення контакту і виготовлення умовних рефлексів на команди "Комне", "Сидіти".

Методика і техніка виготовлення звички
Спочатку цей прийом потрібно відпрацьовувати на ділянці без відволікаючих подразників.
Виготовлення апортировочного предмета.
Він повинен мати форму гантелі, виготовленої з дерева, довжиною 20-25 см, діаметром 6-7 см. Спочатку не можна використовувати для апортировочных предметів дуже м'які або тверді матеріали. Звичка здійснюється двома способами - на зацікавленість і шляхом примусу.

Перший спосіб. Дресирувальник, посадивши собаку біля ноги, бере в праву руку предмет і робить хвилюючі руху предметом перед мордою собаки, одночасно подаючи команду голосом "Апорт". Такі дії дресирувальника цікавлять собаку, і він намагається зловити апортировочный предмет. Дресирувальник, використовуючи цю спробу собаки, дозволяє собаці вистачати предмет зубами. Як тільки він зажав предмет зубами, дресирувальник повторює команду голосом "Апорт", заохочує командою "Добре".

Щоб не допустити викидання предмета, дресирувальник тримає його за один кінець і злегка тягне до себе, ніж примушує міцніше затискать його зубами. Давши собаці, можливість потримати 10-15 секунд предмет, по команді "Дай" забирає предмет, дістає з сумочки ласощі, і заохочує собаку.

При проведенні занять необхідно звертати увагу на вироблення витримки з предметом, тобто на час утримання предмета собакою в зубах і спокійне реагування собакою на рух правою рукою, щоб собака не викидала предмет. Піднімаючи праву руку до собаки, перед тим, як взяти предмет, рекомендується погладити собаку.
Забороняється діставати ласощі на увазі у собаки і піднімати його до нього, коли собака тримає предмет в зубах.
Коли собака буде навчена спокійно брати предмет з руки дресирувальника, тримати його в зубах до 20-30 секунд і більше, віддавати по команді переходять до процесі привчання собаки піднімати предмети, кинуті на землю.

Утримуючи собаку повідцем зліва від себе, дресирувальник збуджує його рухами предмета, при намаганні собаки відібрати предмет, кидає його на 2-3 кроку від себе. Подає голосом команду "Апорт" і посилає собаку за предметом. Після того як собака підніме предмет, дресирувальник з допомогою повідця підтягує його до себе або відбігає назад на кілька метрів і після підходу собаки по команді "Дай" забирає предмет і дає ласощі. У разі коли собака, підбігши до предмету, не бере його, дресирувальник "оживляє" предмет, підштовхуючи його рукою або ногою.

Початковий умовний рефлекс вважається виробленим, якщо собака активно біжить за предметом, кинутою на 3-4 метри , піднімає його, і підбігає до дресирувальникові і утримує в зубах до команди "Дай".

Надалі до прийому вводяться ускладнення:
- вироблення умовного рефлексу на жест;
- збільшення відстані кидка предмету; привчання до апортировке різних предметів;
- виготовлення звички сідати поряд з дресирувальником або перед ним.
Всі ці ускладнення вводяться і відпрацьовуються паралельно.

Умовний рефлекс на жест виробляється таким чином.
При знаходженні собаки поруч дресирувальник кидає предмет на увазі у собаки на 5-10 метрів і утримує собаку в сидячому положенні 3-4 секунди, потім рухом правої руки в напрямку предмета і командою "Апорт" посилає його за предметом. Одночасно виробляють звичку апортироваия різних предметів як за формою, так і за розміром і якістю матеріалу, з якого вони зроблені. При апортировке нового незнайомого для собаки предмета необхідно до початку дати собаці його взяти з руки дресирувальника і тільки після цього дозволяється кидати предмет.

Існує й інший спосіб навчання собаці піднімати предмети методом примусу. Дресирувальник розкриває пащу собаки руками, вкладає апортировочный предмет і підтримує нижню щелепу рукою, щоб собака не викинула передчасно предмет, подає команди "Апорт", "Добре". Після 4-5 секунд бере від собаки предмет і заохочує його.
У практиці собаки на 2-5 день занять по команді "Апорт", беруть предмет і в них поступово утворюється умовний рефлекс.
Подальше відпрацювання прийому проводиться у такій послідовності, як і в попередньому випадку.
У завершальному періоді вироблення звички апортирования, відпрацьовуються прийоми з зміцнення звички апортирования до безвідмовності в складних умовах з метою підготовки собак до курсу спеціального дресирування.
Звичка апортирования вважається завершеною, якщо собака по команді голосом або жестом відшукує кинуту дресирувальником річ, активно піднімає її, самостійно сідає поруч або перед дресирувальником і тримає предмет в зубах до команди "Дай".
Можливі помилки дресирувальника:
- невмілий підбір апортировочного предмета;
- захоплення апортуирования м'яких предметів, гра собаки з апортировочними предметами;
- використання металевих предметів при виготовленні початкового умовного рефлексу;
- невміле використання ласощі;
- багаторазове використання одних і тих самих предметів.
Категорія: Собаки і коти ) | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 850 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: