Понеділок
22.10.2018
04:06
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Собаки і коти )

Годування щенят
Після відбору повноцінних цуценят і вибракування неповноцінних, здачу, які залишилися, рекомендується вирощувати з допомогою іншої суки, яка годує 2~3 цуценят, при наявності такої в розпліднику
Цуценят, які відстають у розвитку, треба підкладати до заднім, найбільш молочних сосків, стежачи аби їх не відштовхували інші, більш сильні щенята.

При наявні можливості розплідника, "зайвих" цуценят можна вирощувати шляхом штучного годування, тобто годувати їх коров'ячим молоком з допомогою гумової дитячої соски. Таким же чином можна вирощувати щенят і у випадках загибелі суки і втрати нею молока.
При вирощуванні цуценя рекомендований комбінований спосіб годування, при якому цуценята 3-4 дні після народження харчується молоком матері і одночасно підгодовуються коров'ячим молоком. До цього образу треба звертатися, коли молока у суки не вистачає.

У випадках, коли можливість користуватися одним із згаданих образів виключається, "зайвих" цуценят можна передавати для вигодовування любителям службового собаківництва.
Якщо цуценята вигодовуються інший сукою, їх треба підкладати до неї не пізніше 2-3 дні життя і при умовах, які сука-годувальниця є клінічно здоровою, має цуценят на старше тижня і достатню кількість молока. При цьому на неї надівається намордник, оскільки отличивши за запахом своїх і чужих цуценят, вона може загризти тих, що підкладені до неї.
Щоб надати цуценятам запаху годувальниці, їх ставлять в ящик разом з її цуценятами і утримують там 1,5-2 години, або попередньо намазують їх молоком. Після цього їх всіх підкладають під суку-няньку. Якщо при цьому вона поводиться спокійно, вилизує запропонованих цуценят, можна вважати, що вона прийняла їх, і все ж деякий час за нею потрібно спостерігати.
При достатній кількості молока у суки підгодовування цуценят треба починати з 15 денного віку. Спочатку треба годувати молоком, рідкісними кашами і м'ясним супом, потім вареним або сирим м’ясом (фаршем) з розрахунку норми добового забезпечення для цуценят віком до 4 місяців.

Як вітамінна підживлення для цуценят використовується молода кропива, салат, риб'ячий жир, вітамінні препарати. Для цього на території розплідника доцільно вирощувати салат, моркву і т.п.
З двомісячного віку цуценята переводяться на індивідуальне харчування і за кожним з них закріплюється бачок. Відлучення цуценят від суки проводять на 45%з дня їх народження, а підготовка до відлучення починається на 38-40 добу. Протягом двох днів суку необхідно забирати від цуценят тричі за три години, а в наступні два дні допускати її до цуценят один раз в день на 20-30 хвилин. Потім 2-3 дні вона допускається до цуценят тільки на ніч, після чого їх відлучають повністю.

З 4-х місячного віку цуценят переводять на годування за добовою нормою забезпечення дорослого собаки.
Племінні собаки і щенята, які містяться будинку співробітниками розплідника, забезпечуються за рахунок коштів, які отримані розплідниками для таких цілей.
Категорія: Собаки і коти ) | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 1194 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: