Понеділок
22.10.2018
04:30
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Собаки і коти )

Гельмінтози - глистові хвороби собак
Гельмінтози - глистові хвороби собак, збудниками яких є паразитичні черв'яки (гельмінти). У собак зареєстровано понад 50 видів паразитичних черв'яків, але більш поширені паразитуючі у внутрішніх органах собаки (9-10 видів). Більшість глистових хвороб -хронічні, викликають виснаження собак і зниження їх працездатності внаслідок отруєння організму продуктами життєдіяльності гельмінтів. Деякі глистові хвороби собак становлять небезпеку для людини.

Токсаскаридоз. Збудник хвороби - круглий паразитичний черв'як із загостреними кінцями довжиною
Самка паразитує в тонкому відділі кишечника не тільки собак, але і інших м'ясоїдних. Кількість гельмінтів у однієї собаки може бути від одного до декількох сотень екземплярів.

Токсокароз.Возбудитель хвороби - круглий гельмінт довжиною 10-20 см. Паразитує в тонкому відділі кишечника собаки й інших м'ясоїдних. Захворювання піддані в основному цуценята і молоді собаки.

Эхинококкоз. Збудник хвороби - стрічковий черв'як, що має довжину 5-7 мм, що паразитує в кишечнику собаки та інших м'ясоїдних. Розвиток паразита відбувається за участю проміжного господаря, в організмі якого
розвивається личинка паразита. Такими проміжними господарями є копитні тварин і людей.

Дипиллидиоз. Збудник хвороби - стрічковий гельмінт довжиною до 40 см, що паразитує в кишечнику собак, інших м'ясоїдних і людини. Розвиток відбувається за участю проміжних господарів, якими є блохи та власоеды.

Дифиллоботрибз. Збудник хвороби - стрічковий гельмінт довжиною до 2 м, що паразитує в кишечнику собаки, кішки, лисиці і людини. Для розвитку паразита яйце має потрапити у воду, і розвиток личинкової форми обов'язково проходить в організмі хижих риб. Зараження собаки відбувається при поїданні сирої або в'яленої риби

Тениозы. Збудники - різні види стрічкових глист, що паразитують у кишечнику собаки і досягають 5 м довжини. Розвиток паразита відбувається за участю проміжних господарів, якими можуть бути корови, вівці, кози, верблюди, коні, свині, лосі, олені, кролики, зайці, миші, кроти, ондатри.

При захворюванні собак гельмінтами відзначається погіршення або перекручення апетиту, схуднення, загальна млявість, виділення з калом глист або їх члеників.

Боротьба з гельмінтозами
Потрібно не допускати контакту службових собак з бродячими собаками, кішками і дикими м'ясоїдними; щодня прибирати кал з приміщень і двориків у відведене місце, один раз на тиждень підлоги в приміщеннях та інвентар обпалювати гарячим розчином зольного щелока; не допускати в їжу внутрішні органи тварин і рибу в сирому вигляді.

Слід оберігати собак від поїдання гризунів, постійно вести боротьбу з щурами і мишами, не допускати собак на територію боєнь, сміттєвих ям, до покидькам звалищних місць.

Чищення собак виробляти у відведених місцях з обов'язковою прибиранням вовни в ящик, регулярно скошувати траву на выгульной території, постійно вести боротьбу. З блохами, вошами, волосоїдів, пастбищными кліщами та комарами. Знову вступників собак до дослідження на гельмінти містити окремо, розміщувати в ретельно вичищених продезинфицированных кабінах (будках). При появі ознак захворювання (выхождении з калом круглих глистів або члеників стрічкових глистів та ін.) негайно повідомити лікаря для проведення лікування. Хвору собаку містити окремо, ретельно прибирати кал нечистоти, засипати їх хлорним вапном, підстилку грязненные мітли спалювати. Підлога в будці, кабіні, предмети щодня обпалювати гарячим розчином зольного щелока. Металевий інвентар обпалити на полум'я, годівниці, пойлушки прокипятити. Посилити годування собак, обов'язково ввести в раціон вітамінні корму.

Спеціальні заходи по боротьбі з гельмінтозами проводяться ветеринарними фахівцями.
Рис. Круглі гельмінти (глисти) і яйцяКатегорія: Собаки і коти ) | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 2142 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: