П`ятниця
29.03.2024
02:05
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Сад и огород

Скріпка як обвязувальний матеріал при привівці видограду
При розмноженні цінних сортів винограду в районах, заражених філоксерою, а також при вирощуванні його на морозостійкому підщепі застосовують щеплення здерев’янілими живцями в приміщенні. При цьому найбільш поширена копулировка. Але можна спростити і прискорити процес щеплення, з'єднуючи підщепа і щепу звичайними канцелярськими скріпками.

Після вибору компонентів щеплення по товщині на кожному з них робиться косий зріз так, щоб довжина зрізу була в 1,5-2 рази більше діаметра черешка (8-10 мм). На підщепі зріз припадає на одну з розвинених сторін втечі - ребро. Зріз на підщепі починати потрібно з боку вічка ближче до нього. Поверхні зрізів робити потрібно якомога більш гладкими.

Після прикладання зрізів щепи і підщепи один до одного їх скріплюють канцелярської скріпкою, попередньо розбитої на дві частини. Кінці їх стискають для того, щоб вони краще "пружинили". Таким чином, з однієї скріпки вийти два затиску.

Для нормального зрощення щеплень їх обережно укладають в ящики з піском, зверху засипали двухсантиметровым шаром піску і зволожують. Ящики встановлюють у приміщення з температурою 20- 25°. Через кожні 5 дні слід рясно зволожувати щеплення. Надлишок води йде крізь дно і щілини.

На практики у нас на 18-й день 98 % щеплень зі скріпками утворили в місцях з'єднання щепи і підщепи кругової наплив калюсу.
Ми вважаємо, що при невеликих масштабах щеплень скріпки цілком можуть замінити обв’язувальний матеріал. На 55-й день на таких щеплення, сполучених скріпками вже утворилися коріння і пагони
Категорія: Сад и огород | Додав: Anatolij (15.01.2012)
Переглядів: 677 | Теги: сад, прививка, пидвой, привой | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: