Четвер
25.04.2024
09:53
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Наука і освіта

Збережемо нашу природу
Тваринний світ - один з компонентів природних ресурсів держави. Ліси, поля, луки, водойми, сади, городи, болота заселені живими організмами. Різні види ссавців, птахів, плазунів, плазунів, риб, комах заселяють ті або інші природні ландшафти. Склалося так, що кожен з цих організмів займає екологічну нішу і практично кожен вид знаходиться в залежності від іншого виду. Наявність екологічної мозаїки в повній мірі забезпечує позитивну роль кожної складової в підвищенні загальної біологічної продуктивності екологічної системи.

Поширення тваринного світу на земній кулі як географічне, так і екологічне являє собою результат взаємодії між двома групами факторів: по-перше, еволюційних, пов'язаних з розповсюдженням виду в історичному минулому, і по-друге, факторів, які визначають сучасні біологічні потреби виду. У природних экосистемах минулого і сучасного світу не існує таких видів тварин, які б не мали конкурентів. Крім
того, дуже часто той або той вид живе за рахунок іншого. Ніякої організм в природі не може існувати сам по собі, без інших організмів або середовища перебування. Єдність організмів і середовища їх перебування, як і єдність людини і природи, слід розуміти однаково. Людина великою мірою повинен дякувати тваринний світ, який в далекому історичного минулого грав одну з найбільш великих ролей в її розумовому розвитку. Саме завдяки м'ясної їжі мозок людини отримував речовини, необхідні для його харчування та розвитку.

На початкових етапах розвитку людство тільки адаптувати до життя в тодішній суворої природному середовищі. Пізніше, з розвитком суспільства, люди все частіше починають втручатися в природні екосистеми, тому що вже навчилися відрізняти для себе корисне і шкідливе. І дуже часто в гонитві за корисним для себе люди забували про збереження користі для природи, а іноді і не усвідомлюють цього. Змінюючи умови життя, люди дедалі частіше відчувають труднощі в нейтральному пристосуванні до природи. Вони проявляються в цілеспрямований вплив на природу з метою перетворення її через трудову діяльність і чисто споживчі блага. Для задоволення своїх потреб люди частіше хочуть залучати нові природні ресурси, яке поступово призводить до деградації природного середовища.
Процес негативного впливу людини на природні екосистемами дуже чітко простежується на густонаселених територіях, де швидкими темпами розвиваються промисловість і сільське господарство. Особливо відчутне такий вплив у густонаселених районах на тваринний світ, у тому числі і на мисливську фауну. Одні види тваринного світу можуть і пристосовуються до окультуреного ландшафту, іншим це вдається важче, а деякі просто перекочовують або гинуть. Таким чином, значна кількість видів, корисних для природного середовища та людини вмирає, а частина (переважно шкідливих), як, наприклад, деякі гризуни, шкідливі комахи, позбувшись своїх ворогів, розмножуються швидкими темпами і завдають великої шкоди народному господарству. У боротьбі з цими видами доводиться використовувати протиприродні методи, які у свою чергу знищують і корисних для народного господарства тварин. Словом, ці методи боротьби не дають бажаних результатів для природи.

В навколишньому середовищі, незалежно від людини, існує в цілому складна система протиріч. Шкідливі види знищують цінні рослини або тварини. їх масове поширення часто пов'язано з коливанням сонячної радіації, виверження вулканів, ураганами і т.п.
Тобто самої охороною природи не повною мірою можна забезпечити її рівноважну: на тій чи іншій стадії впливу негативних факторів людина повинна розумно втручатися в природні процеси.

Єдність організмів та умов їх перебування належна завжди ставитися на перший план.
Головна причина загибелі диких тварин - порушення природного середовища їх перебування. Інсектициди, яким обробляють посіви, щоб знищити сільськогосподарських шкідників, розширення територій культурних пасовищ для домашніх тварин і посівних площ, вирубка лісів в минулому, осушення боліт, нові поселення людей - ось основні причини знищення тваринного світу. Зоологи Практики стверджують, що фактор турботи більшою мірою, ніж полювання, скорочує кількість багатьох корисних видів тваринного світу. За даними досліджень, понад 106 видів звірів і 139 видів і підвидів птахів уже знищені на планеті, 291 вид звірів і 364 виду птахів під загрозою зникнення. Тільки на території України підлягають охороні 41 вид ссавців і 66 видів птахів, занесених до Червоної книги України, їх повинен знати кожен цивілізований мисливець.
Категорія: Наука і освіта | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 1447 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: