Четвер
28.03.2024
19:53
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мисливство

Полювання на вовків
Полювання на вовків - не легка справа.

У період, коли вовчі виводки знаходяться ще в логовах ( червень-липень) можна організовувати пошук лігва, а згодом - облавные полювання з прапорцями. Потрібно насамперед визначити місце лігва. Для цього досвідчений мисливець, який вміє спричиняти волков, через кілька днів перед полюванням переконується в наявності їх на певній території. Зловживати подвыванием не можна, оскільки старі вовки можуть зорієнтуватися і залишити територію. Потрібно пам'ятати, що в сльотаву погоду, коли дорослі вовки перебувають з молодими, виводок позитивно неохоче.

Встановивши точно місцеперебування волков, вранці треба обкласти по можливості велику територію червоними прапорцями і розставити мисливців один від одного на відстані 30-50 м. На своїх номерах мисливці повинні стояти нерухомо, лише очима оглядати територію, тому що незначне рух може помітити вовк і вивести виводок через прапорці. Старання і важка робота будуть марними.
Взимку, коли випав сніг, волков виявляють слідами, встановлюють місце їх заходи на денний відпочинок. Переконуються, що вовки не вийшли за межі певній території і тихо без зайвих шумів обкладають їх місцеперебування прапорцями. Наступні дії такі ж, як і в безсніжний період.
Важливо вовка вбити, а не поранити, тому що поранений звір зазвичай проходить через прапорці і виводить за собою всю зграю. Якщо в групі є вовк, який виходив хоча б один раз з обложу, він може не тільки сам пройти через прапорці, а і вивести всю зграю. Тому мисливці на номерах повинні стояти по можливості щільніше і бути дуже уважними.
Досвідчені мисливці вовчатнивки часто стріляють волков на місці їх залучення (на "вабу"). Мисливець, знаючи хоча б приблизно місцеперебування волков, відправляється туди з таким розрахунком, щоб до заходу сонця бути на визначеному місці. Вибравши невелику відкриту площа, мисливець визначає напрямок вітру і цілі два місця - для подання голосу і зустрічі волков, які йдуть на залучення (подманивание). Вовки, почувши голос подманка, іноді відгукуються на нього, але частіше мовчки йдуть точно на місце подачі голоси. Унаслідок природного обережності вовк обов'язково обійде це місце з-під вітру. Тому мисливець, незалежно з якою сторони від нього знаходяться вовки, перебігає за вітром 50-60 кроків, тобто на одному вибрану точку, і ховається. Підходячи до місця подання голоси проти вітру, вовки виявляться біля мисливця. Коли мисливець побачить волков далеченько для точного пострілу, можна імітувати писк зайця, який потрапив у петлю. З одним досвідченим "шахраєм" :blush: можуть полювати ще кілька мисливців. При полюванні групи З-4 мисливця успіх більше. Стрільці розташовуються в достовірних місцях появи волков, а "обманщик йде за вітром від них.
З кінця літа і майже до кінця осені вовки часто нападають на свійських тварин. Там, де волков ніхто не переслідує, навіть якщо їх і небагато, вони настільки зухвалі, що за один напад знищують значна кількість тварин, особливо овець.
Мисливці, дізнавшись про напад волков, організовують на них засідку. Краще всього 3-4 і більше мисливцям чергувати біля отари з початку заходу сонця до світанку, тому що в будь-який момент можна чекати нападу волков. Для засад дуже добре викопувати неглибокі ями на відстані 50-100 м від отари, в яких можна
було б вільно сидіти і чекати волков. Ями потрібно акуратно маскувати і дуже тихо в них сидіти, щоб вовки не могли помітити мисливців. Перед засідкою в жодному разі не палити, не використовувати ніяких духів, але можна пожувати полин або іншу запашну траву. Подібний цього є полювання на приманки.

Полюють на вовків з гончаками мисливськими собаками . Для цього потрібно мати 5-6 злісних, спеціально навчених собак, які швидко знаходять зграя вовків. Собаки повинні молодих волков душити, а дорослих виганяти на стрільців, які оточують територію перед випуском собак. Спочатку переважно випускають 2-3 собаки, які, знайшовши волков, наганяють їх. Виводок волков при виявленні його гончаками розбивається на окремі групи або навіть поодинокі особи. Тоді випускають здачу собак. Мисливці на своїх номерах повинні бути дуже уважними, щоб не пропустити хижаків.
Досвідчені мисливці та єгері на вовків ставлять капкани. Навчитися класти капкан найкраще у досвідченого єгеря або мисливця. Описати процедуру встановлення капкана неважко, але за описом зловити у нього вовка непросто. Перед встановленням капкана потрібно знайти вовчі "сечові" точки. Як правило, через 9-11 днів вовк знову повертається на це місце, де і потрібно встановлювати капкан за 5-6 днів перед можливим приходом вовка.
Встановлюються також капкани біля викладеної приманки, тобто на можливі підходи волков до неї. Успішне використання капкана залежить в основному від правильності його встановлення і маскування.
Категорія: Мисливство | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 1576 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: