Четвер
25.04.2024
22:09
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мисливство

Полювання на качок і гусаків
Водоплавна дичина найпопулярнішим і доступний об'єкт полювання в Україні і Росії, звичайно, дикі качки як трофей полювання дуже популярні у наших мисливців. Серед них головне місце займає крижень. Прилітають до нас крижня табунами навесні, а іноді зимують у нас, якщо зими не суворі. Найчастіше початківець мисливець на своїх перших полюваннях знайомляться переважно саме з кряквой.

На річкових і ниркових качок полюють різними способами, залежно від угідь.
Стріляти качок з підходу на неглибоких водоймах, за яким можна проходити. Попередньо на водосховищах потрібно знайти місця можливих проходів по ньому. Дикі качки намагаються відплисти від мисливця і заховатися в очереті. Але коли вони підпливають до берега, то знімаються з води і тоді мисливець має можливість їх вполювати. У багатьох випадках мисливець, йдучи з невисоким заростях очерету, піднімає крижня, а за ними знімаються інші. Результативність полювання на качок залежить від вправності мисливця стріляти і його досвіду.

Полюють також і на глибоких водоймах, зайнявши місце на березі, звідки ведуть стрілянину по літаючих качкам. Як вже згадувалося раніше, класичний варіант в природі - Це коли качки днюють на водоймах, а ввечері відправляються харчуватися в інше місце. З живлення на водойми повертаються вранці. Отже, на вечірньою та ранкову зірку стріляють качок, які летять в ту або іншу сторону. Необхідно враховувати те, що качки люблять облітати водосховищі, особливо в серпні місяці, коли молоді качки стають на крило, а також в кінці жовтня місяця, коли починають повертатися перелітні хитавиці . Успіх полювання залежить від багатьох чинників: від уміння мисливця маскуватися, щоб його не помітили качки, вибору правильного місця в напрямку польоту качок, вправності стрільби мисливця і т.п.
У багатьох випадках, особливо на штучних водоймах і водоймах, де рибалки часто турбують позема, або навіть після декількох полювань, качки змінюють свій класичний ритм. Вони вранці залишають водосховище, а повертаються на них аж затемна. Тоді пристосуватися на полюванні вже важче, тому що практично в темряві важко щось побачити.

На великих територіях - заплавах, лиманах - мисливець сам повинен пристосовуватися до полювання на качок. Часто мисливець будує засідку на улюбленому місці. При цьому необхідно пам'ятати, що маскування не повинна відрізняти її від навколишнього середовища, тобто матеріали для нього потрібно використовувати підручний. Для зручності стрільби засідка повинна бути зверху відкритою. Незважаючи на те, що качки залітають проти вітру, засідку потрібно ставити так, щоб за можливості був круговий огляд, тому що в тиху погоду поява качок можна очікувати з будь-якого боку. Якщо місце вибрано на березі, то засідку роблять, викопавши неглибоку ямку, щоб мисливець сидячи міг бачити все навколо. Засідку застеляють соломою, сіном або очеретом і маскують її під колір навколишньої місцевості.

При полюванні на перелітних качок з човна у вітряну погоду укриття потрібно влаштовувати на краю плеса з таким розрахунком, щоб вбитую качку хвилею прибивало до берега, а не навпаки. Бажано на такий полюванні використовувати гумові опудала крижнів, чірків. Chuche-
ла розставляють так, щоб вони плавали, не зачіпаючи один одного. Опудала краще розставляти на ранкову зірку, тому що качки вранці повертаються з дурощів і існує ймовірність їх підсиджування до опудал. Коли використовуються гумові опудала, потрібно бути дуже обережного і уважному, тому що інший мисливець у сутінках може переплутати качки з опудалами.

Часто мисливець, роблячи прицільні постріли по крякве або чиркови, "промазує" за лисухам. Потрібно пам'ятати, що лисухи летять дещо повільніше, і тому упередження потрібно робити меншим.
Дуже цікава і результативна полювання з човна, в якій може брати участь один або два мисливці. Один мисливець на човні полює на дрібних водосховищах, коли можна лівою рукою з жердиною керувати човном, а в правій руці тримати рушницю. Коли качки бачать повільно що пропливає човна в очереті, вони піднімаються, а мисливець встигає залишити в човні жердину і зробити прицільний постріл.
Коли полюють два мисливці, то один сидить позаду човни і керує ним, а другий стрілець знаходиться на середині човни і стріляє піднятою птиці. Потім мисливці міняються місцями.

Успішним може бути полювання на качок на місцях їх денного відпочинку. Восени річкові качки після нічного дурощі прилітають відпочивати переважно в глухі місця навіть на невеликих озерцах або заплавах. Качок можна зробити, спостерігаючи за них ранковим перельотом, тому що на одних і тих же місцях вони можуть відпочивати за кілька днів, якщо їх там не турбують. Визначивши напрямок і приблизне місце посадки качок, намагаються дістатися до нього.

За кількістю пера й екскрементів можна точно визначити місце відпочинку качок. Потім вночі на відстані 15-20 м від місця відпочинку споруджують засідку. Якщо це велика водосховищі, то використовують замасковану човен. Курінь або замаскована човен потрібно влаштовувати так, щоб можна було бачити качок на тлі ранкової зірки.
Ранковий приліт качок, на відміну від вечірнього відльоту, триває кілька годин. Тому стріляти качок можна, починаючи ще до сходу сонця і протягом декількох годин. Не варто відразу ж підбирати вбитих качок, тому що їх приліт проходить безперервно по 2-3 особи і їх можна легко відлякати.

Кожен мисливець, який полює на качок, повинен пам'ятати:
не слід стояти ближче 80-120 м один від одного, тому що ви можете перешкоджати іншим і послужити причиною нещасних випадків;
убивши качку, відразу ж її підбирайте, не намагайтеся застрелити іншу, поки не витягли першої;
якщо ні собаки і неможливо отримати трофей, то потрібно змінити напрямок стрільби;
на своєму місці потрібно стояти по можливості тихіше;
за будь-яких обставин треба відшукати підранка;
не можна стріляти в сидячий на воді качку, тому що це небезпечно для інших;
не потрібно стріляти вище 45 - 50м, тому що таким чином можна збільшити лише кількість підранка;
полювання на качок бажано з собакою.

Щоб успішно полювати на перелітних гусей, необхідно заздалегідь підготуватися. Потрібно вистежити напрямок перельоту гусей і місце їх відпочинку.

Гуси надзвичайно обережні, тому витягти їх можна лише із засідки. Для цього потрібно викопати яму, накрити її зверху сіткою, замаскувати сітку листям, травою або іншим підручним матеріалом під колір навколишнього середовища. Бажано на березі біля води розставити профілі гусей, які виготовляють переважно з фанери і розмальовують. У місцях, де гуси знаходяться весь час на воді, влаштовують засідки в човнах, старанно замаскованих в очереті.
На шляхах перельотів гусей можна полювати вранці і ввечері, а на великих водоймах навіть вдень, оскільки вони майже весь час перелітають з місця на місце, особливо в похмурі дні.
Рідко мисливець, полюючи на качок, може отримати гуску. Треба пам'ятати, що дробом, призначеної для полювання на качок, гуску можна лише поранити. В запасі потрібно мати патрони, заряджені дробом 2-1, якими можна стріляти гусей.
Категорія: Мисливство | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 3259 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 3.5/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: