П`ятниця
26.04.2024
13:52
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мисливство

Біотехніка в мисливському господарстві
Біотехніка в мисливському господарстві це раціональне природоохоронне мисливське господарство на сучасному етапі немислиме без проведення біотехнічних заходів. Розміщення мисливських тварин по території знаходиться в прямій залежності від кількості і якості кормів на ній у всі пори року. Тому при створенні мисливських господарств потрібно насамперед враховувати кормової баланс угідь. При необхідності його потрібно нарощувати. Якщо у весняно-літній-осінній період для більшості видів мисливських тварин вистачає природних кормів, то в зимовий період, особливо сніжний, для багатьох видів тварин характерна їх нестача. Наростити кормову базу можна шляхом висіву або насадження рослин, створенням реміз, заготівлею і викладенням кормів, створенням штучних місць підгодівлі, лісогосподарськими заходами, спрямованими на поліпшення кормової бази тощо. Участь у створенні та поповненні кормової бази мисливських угідь обов'язкова для кожного мисливця.

Практика зарубіжних країн і передових мисливських господарств України переконує, що турботу про мисливської фауни має важливе значення. Неповноцінне харчування тварин негативно впливає на них статеву активність, знижує родючість. Там, де мисливці повсякденно піклуються про тварин (створюють кормові поля, ремізи, підгодовують, оберігають від браконьєрів, знищують хижаків), чисельність мисливських видів висока, звірі добре себе почувають. У виграші все: є на що полювати і міститься здорове численне поголів'я мисливських видів, які не завдають відчутної шкоди ні лісовому, ні сільському господарствам.

Залежно від способу добування їжі, різні види мають свої особливості, а їхній річний цикл тісно пов'язаний з наявністю кормів. В процесі еволюції тварини пристосувалися до несприятливих умов. Для багатьох видів характерні далекі переміщення, міграції по території. З холодних місць вони переходять або перелітають в теплі, де можуть витягувати собі корм. У Карпатах більшість звірів наприкінці осені залишають високогір'ї і сходять нижче, де менше снігу і легше отримувати їжу. Деякі види заготовляють собі корм на зиму, а деякі залягають на зимову сплячку. В мисливських господарствах або на закріплених територіях угідь важливо визначити основні мисливські види, на яких тримається господарство, і здійснювати в повному обсязі біотехнологічні заходи для покращення життя у всі сезони. Оскільки корм - основа життя і забезпечує нормальний цикл проходження всіх біологічних процесів у тварин, то штучне збільшення кормових ресурсів позитивно впливає на них збереження, реалізацію потенційної відтвореної здібності.

Биотехные заходи мають багатоплановий значення: збільшення кормових ресурсів за рахунок натуральних лісових кормів або сільськогосподарських культур; запобігання або різке зниження смертності через відсутність або неможливість отримати корм у многоснежный період; поліпшення умов виведення молодняку; забезпечення його виживання; керування в можливих межах територіальним розподілом тварин і зниження їх шкоди лісовому та сільському господарствам; проведення селекційного відбору. Біотехніка є одним з найважливіших напрямків мисливської науки, відповідальним за підвищення продуктивності мисливських угідь, їй належить провідна роль в процесі переходу мисливського господарства від простого збору врожаю до виробництва продукції. Здійснюючи ті або інші біотехнічні заходи, ми повинні бути впевнені, що вони повною мірою будуть забезпечувати нормальний цикл життя мисливських видів на відповідній території і не мінятимуть на неї структур екосистем.

У природних біоценозах, де антропогенний вплив відсутнє, діє суто природний відбір, коли кожен з видів тваринного світу знаходить свою нішу. У біоценозу природного або штучного походження, де антропогенний вплив значне, біотехнічні заходи треба проводити диференційовано, з урахуванням зональності території і розміщення мисливських видів на ній в різні пори року.

Визначити біотехнічні заходи на тій або іншій території - справа фахівців мисливського господарства. Знати, які біотехнічні заходи і як проводити обов'язок кожного мисливця.
Категорія: Мисливство | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 2435 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: