П`ятниця
19.04.2024
13:03
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Медицина і здоров'я

Запобігання переохолодження і обмороження
Причиною переохолодження і в результаті застуди на полюванні може бути тривале перебування в холодну пору року на номері або перебування в засідці без необхідної теплого одягу та взуття або вимушене "купання". Якщо немає можливості негайно зігрітися, потрібно зняти мокрий одяг і викрутити його. Якщо є, одягнути сухе білизну, а потім - вологу, і відразу ж прийти інтенсивно в рух до повного зігрівання.

При запаленнях верхніх дихальних шляхів, ознаками чого є неприємні відчуття в носоглотці (ніби дере), біль у горлі, головний біль, нежить, температура може бути трохи підвищеної. Лікування: постільний режим, 3- 4 рази на день по 0,5 г аспірину, теплий чай і молоко на ніч, гірчичні ванни для ніг, содові інгаляції, при кашлі гірчичники або перцю пластирі на груди.

Своєчасна профілактика і лікування вихвалянь верхніх дихальних шляхів запобігає виникненню гострого бронхіту.

Симптоми: підвищення температури до 38—39°, кашель з мокротою, пітливість. Якщо докласти вухо до грудей хворого - чутно хрипи. Профілактика така ж, що і при запаленнях верхніх дихальних шляхів.

Переохолодження може послужити причиною пневмонії, тобто запалення легенів. Симптоми: лихоманка, підвищення температури до 38-40°, головний біль. Іноді блевания. Тривалість і складність перебігу хвороби зменшують антибіотики і сульфаніламідні препарати.

Для обмороження не обов'язково, щоб був дуже сильний мороз. Особа і ноги можна обморозити при температурі -15-20°. Якщо після відчуття деякої болючості, ділянку тіла втрачає чутливість, уражене місце необхідно доторкнутися голою рукою. Потім треба повернутися спиною до вітру і розтерти обморожене місце голою рукою до появи чутливості. Не рекомендується для розтирання використовувати сніг, тому що нечуткое тіло може сильно пошкодитися сніговими кристалами.
Якщо мисливець відчув, що від довгого стояння на морозі у нього дуже ( до болю) змерзли пальці ніг, потрібно швидко йти деякий час. Якщо це не допомагає, потрібно роззутися і розтерти ступні ніг і пальці до відчуття жару.

Основою профілактики переохолодження є досконалість екіпіровки мисливця, а також самодисципліна. Збираючись навіть на денну полювання, в рюкзак потрібно покласти сокирка, сухі шкарпетки, запасну теплу сорочку, шматок тонкого брезенту або целофану 2x2 м, сірники, запас їжі на добу. З таким мінімальним спорядженням можна провести в лісі добу дві без небезпеки переохолоджуватися.
Категорія: Медицина і здоров'я | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 878 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: