Понеділок
22.10.2018
05:22
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Інше

Кроки в землеробстві для зниження ерозії ґрунту
При виробництві продукції рослинництва землероб завжди має основну та побічну продукцію. За способом її використання система землеробства ноу-тил кардинально відрізняється від традиційного землеробства, бо у ноу-тил одним з базових положень є обов'язкове залишення всіх рослинних решток на поверхні і рівномірне їх розміщення на полі.

Щоб рослинні рештки виконували своє завдання, з ними потрібно цілеспрямовано працювати. Для цієї системи землеробства часто вживаним є спеціальний термін — управління рослинними рештками.

Таке управління виконується механічними та біологічними заходами. Знаряддям механічного впливу на рослинні рештки є комбайн та спеціальні подрібнювачі їх завдання—подрібнити і рівномірно розподілити рослинні рештки по полю. Ступінь подрібнення і потреба перерозподілу залежить від обраного положення (розміщення) рослинних решток. Вони можуть всі або лежати на поверхні ґрунту, або залишатися стояти, наприклад, коли збираються лише колоски без зрізування стебел рослин. Для одержання рівномірного розподілу рослинних решток за комбайном слід дотримуватися таких рекомендацій:
• краще вивантажувати зерно з комбайна на ходу, а не при зупинці, що запобігатиме скупченню рослинних решток на місці зупинки;
• при сильному вітрі напрям руху комбайна по можливості повинен збігатися
з напрямом повітряних потоків, щоб уникнути знесення подрібненої соломи вбік (особливо при збиранні зернових колосових і бобових культур) і нерівномірного її розподілу на площі поля;
 • залишати максимально можливу висоту стерні.

У реальності найрівномірніше побічна продукція розподілена по поверхні поля тоді, коли вона «на корню». Тому немає потреби витрачати кошти, час і ресурси на її скошування, подрібнення і розкидання по полю. Висока стерня добре, а в чомусь навіть і краще виконує свої завдання, ніж подрібнена і рівномірно розкидана по полю солома Тому при збиранні зернових колосових доцільно використовувати не традиційну, а обчісуваль-ну жатку. Це дозволить знизити загальну потребу в комбайнах і зменшити їх спрацювання за рахунок збільшення швидкості роботи.
Категорія: Інше | Додав: Anatolij (13.01.2012)
Переглядів: 453 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: