Понеділок
22.10.2018
04:06
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Домашне хозяйство

Вирощування овець романівської породы
Как відомо, романовська вівця багатоплідна. Нерідко вона приносить по 3-4 здорових ягняти в одному посліді. Оскільки у неї тільки два соска, природно, виникає проблема, як зберегти і виростити всіх малят.

У перші дні, коли ягнята ще малі, вони по черзі добираються до сосок, роблять по декілька ковтків і поступаються місцем іншим. Але вже на другий тиждень двоє з них все частіше захоплюють соски на довгий час. Вони стають сильнішими, а решта слабшають. Через кілька днів ослаблим вже не вдається добратися до сосків і, якщо тут не втрутитися, вони загинуть від голоду.

Добре, якщо в цей час в господарстві є козяче або коров'яче молоко для підгодівлі. Однак цього недостатньо. По-перше, малюки, позбувшись материнського молока, як їх не подкармливай, будуть відставати в розвитку; по-друге, вони звикають до людини і згодом погано пасуться: одні йдуть від стада, бігають за випадковими людьми і можуть загубитися.

Ну, а якщо ні козячого, ні коров'ячого молока немає? Зазвичай в таких випадках матку змушують стояти до тих пір, поки слабкий ягня не наїстися. Але це її турбує, вона відбиває його, притримуючи молоко. Так можна травмувати не тільки ягняти, але і матку. Після подібних прийомів вона починає недолюблювати малюка, б'є його, не допускає до себе. Загалом, такими заходами хорошого ягняти не виростити.

Всіх цих проблем можна уникнути дуже простим способом. Треба тільки уважно спостерігати за розвитком ягнят в перші тижні життя. Якщо помітите, що один ягня стоїть сумний, часто блеет, значить він недоїдає. Його треба негайно напоїти, а всіх ягнят відокремити від матки на ніч і на час відпочинку між кормежками. Це роблять за допомогою тимчасової перегородки, яку легко ставити і прибирати. Вона обов'язково довжка бути не суцільний, а загратованій, щоб матка могла бачити своїх ягнят, а вони - її. Вранці (або після відпочинку) випускають до неї двох самих слабких малюків. Молока в вимені накопичилося вже багато і вона охоче нагодує навіть нелюбимого ягняти. Зазвичай вже на третьому тижні буває досить відокремити молодняк тільки на одну ніч, як він вже звикає до свого куті.

Підгодовувати ягнят потрібно починати якомога раніше. Це теж зручно робити, коли ягнята відокремлені.
Категорія: Домашне хозяйство | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 2180 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 2.1/9
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: