Понеділок
22.10.2018
04:22
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Домашне хозяйство

Використання зерна сорго у годівлі птиці

Зернове сорго потрібно використовувати і в птахівництві, де раціон в комбікормах повинен складатися на 60—65% із зерна сорго й кукурудзи, а не з пшениці, яка превалює нині. Включення в раціон птиці зерна сорго в різних співвідношеннях не впливає на середньодобові прирости і яйценосність. Доказом цьому служать дані НДІЛПУ щодо випробування сорго в годівлі бройлерів і курей-несучок замість кукурудзи. Дослідження показали, що включення сорго в кількості 10—30% за масою комбікорму забезпечує збереження продуктивних якостей птиці, і навіть деяке їх зростання. При цьому курчата підвищують загальний рівень споживання комбікорму, що не дозволяє знизити витрати корму на 1 кг приросту. Проте за рахунок істотно нижчої вартості сорго порівняно з кукурудзою витрати на виробництво та придбання комбікорму знижуються, що й зумовлює значний економічний ефект.
В іншому досліді на курах-несучках доведено, що сорго здатне абсолютно адекватно заміняти частину кукурудзи і пшениці в раціонах птиці з повним збереженням продуктивності та якості яєчної продукції. При цьому оптимальним варіантом є заміна половини кукурудзи в раціонах несучок на сорго, або використання раціонів, що включають кукурудзу і сорго без включення пшениці. Це повністю зберігає високу продуктивність птиці, сприяє зростанню маси яйця та зниженню витрат корму на вагову одиницю яйцемаси.
НДІЛПУ рекомендує введення 100% зернового сорго до раціону годівлі курей-несучок і бройлерів замість пшениці і 70% замість кукурудзи.
Категорія: Домашне хозяйство | Додав: Anatolij (20.01.2012)
Переглядів: 831 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: