П`ятниця
29.03.2024
09:17
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Домашне хозяйство

Скільки разів на день доїти корову
Скільки разів на день ви доїте корову? І як все-таки правильніше - два або три рази виходити до неї з подойником? Багато вважають, що при трикратної доїнні порівняно з дворазовою надої бувають на б-15% вище. Дійсно, якщо ви доїли весь час три рази, а потім ні з того ні з сього в розпал лактації перейшли на дворазову доїння продуктивність корови, звичайно, зменшиться і, за спостереженнями фахівців, відновиться не раніше ніж через рік-два. Це стосується повновікових корів. Якщо ж почати дворазове доїння після першого отелення, то, як показують дослідження, удій практично не втрачається не тільки в цю лактацію, але і в наступні, хоча в окремих тварин і буває дещо менший вихід молочного жиру.

В одному з фермерств растелившихся первісток перші 10 днів доять чотири рази, а після закінчення цього терміну - два. При цьому середньодобова продуктивність не знижується. Треба лише дотримуватися інтервали між дойками: у нічний час - 13-14 ч, вдень - 10-11 год. Подовжувати нічний інтервал більше 14 ч не можна - погано позначиться на удоях, і насамперед первісток, адже ємність їх вимені менше, ніж у дорослих корів.

Звичайно, скільки разів доїти корову вирішувати вам, але якщо ви хочете збільшити надої то я думаю ви винесете урок з вищесказаного.

Збільшення надоїв
відбувається також в літній період, коли корів випускають на пасовищі. Пасовище благотворно вплине і на молодняк, який ви ростете на м'ясо. Нагул худоби на пасовищного траві - самий нетрудомісткий і дешевий спосіб відгодівлі. Якщо пасовища убогі, поєднуйте нагул з відгодівлею в стійлі. Це теж корисний прийом. Використовуючи у великій кількості пасовищний корм, не забудьте про підгодівлі тварини сіллю. Фахівці стверджують: якщо не давати сіль, недолік натрію при надлишковому вміст калію в пасовищного траві викликає у тварин порушення обміну речовин, погіршення аппетита. що негативно впливає на високі надої молока а також знижує якість молока. Радимо вам класти сіль-лизунец в місцях пасіння, і хоча збільшення надій молока це збільшує не на багато, але смак молока буде набагато краще, до того ж ви зміцните здоров'я корові що важливо для продуктивності удоя.

З виходом тварин на пасовищі саме час привести в порядок скотний двір. Приберіть гній, щоб не привертати сюди мух. У південних районах у цю пору вдень вже буває висока температура, а корови її погано перекосят, про що говорить падіння удоїв. В саму спеку тримайте тварин в стійлі, що має добре вентилюватися. А щоб коровам не дошкуляли мухи, стійло затемніть. Якщо ж і це не рятує від комах, тіло корови можна обернути грубої, але легкої, дешевої тканиною, закріпивши її еластичними пов'язками.

Категорія: Домашне хозяйство | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 4026 | Коментарі: 5 | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: