Субота
20.04.2024
13:05
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Домашне хозяйство

Кілька порад початківцям птахівникам

Чи потрібен півень, щоб кури несли яйця? Таке питання задають багато. Без півня кури несуться навіть краще. Ймовірно, без нього у них більш спокійне життя, а тому вони краще використовують з'їдається корм. Незапліднені яйця не так швидко псуються і краще переносять перевезення. Але з таких яєць не виведеш молодняк. Та і який це двір без красеня-півня?

Придивляйтеся до несучкам. Кращі з них відкладають яйця майже кожен день, ті, що гірше, - через день-два, а погані - через три дні на четвертий. Якщо курей промацувати вранці, як тільки вони злетять з сідала, можна сказати наперед - з яйцем та чи інша несучка сьогодні чи ні. Записуйте кількість яєць, отриманих від кожної несучки. Таким чином за 3-4 дні можна відзначити кращих курей, які найчастіше бувають з яйцем. Втім, навесні і хороші несучки не кожен день несуться. Так що надійніше провести облік протягом 5-6 днів. Кращих курей потрібно посилено підгодовувати, щоб з їх яєць вивести курчат. Відбираючи таким шляхом курей, можна згодом домогтися дуже високої продуктивності стада.

Проблема - дрібні яйця. Інші кури несуть яєць багато, але вони дрібні. Такі яйця не варто брати для виводу, а цих несучок потрібно зводити з півнем, що походить від крупнояичной курки. Не слід виводити молодняк і від переболевшей птиці.

Не всі яйця бувають заплiдненi. Відбувається це з різних причин. Наприклад, на одного півня доводиться дуже багато курей або він дуже молодий, або занадто старий. Півні худі, голодні, обморожені взимку як виробники значно слабкіше нормально вгодованих, ситих і здорових. При гарному змісті птиці запліднених яєць отримують більше. Зародок яйця зберігає свою життєздатність до 60 днів. Але чим старше яйця, тим менше виводиться з них курчат. Для виведення беруть яйця не старше 10 днів, у крайньому випадку - 16. Часто і з свіжих яєць, але зазнали перевезення і струсу" виходить поганий висновок - руйнується зародок.

Знесена яйце має матовий наліт, який перешкоджає проникненню всередину води, бактерій, запахів. Цей наліт треба берегти, не прати його, не змивати, не сцарапывать. Ось чому яйця потрібно знімати чистими, сухими руками, беручи їх не всієї долонею, а двома пальцями - за кінці. Щоб яйця не забруднити в гнізді, держите курей в чистоті. Зберігають племінні яйця в помірно вологому середовищі з чистим повітрям. Ставлять вертикально. Від довгого лежання в одному положення жовток поступово піднімається догори і може пристати до шкаралупі, тому яйця час від часу потрібно перевертати.

До весни організм птиці истощаеться. Кури інший раз несуть яйця без шкаралупи. У народі кажуть: ллють яйця. Пояснюється це або недоліком кальцію в організмі птиці, або хворобою яйцевода. Нерідко таке трапляється і з курми загодованих. У них слабшає мускулатура яйцевода і яйце дуже швидко проходить черев те місце, де утворюється шкаралупа. У разі даної проблеми постарайтеся збагатити вітамінний і мінеральний раціон.
Категорія: Домашне хозяйство | Додав: Anatolij (09.01.2012)
Переглядів: 3840 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: