П`ятниця
26.04.2024
01:05
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Будівництво та ремонт

Гіпсокартон
Гіпсокартон грає значну роль в сучасному будівництві. За допомогою гипрока сьогодні можна вирівняти стіни і стелю без нанесення значної кількості розчину при незначних витратах часу.  Гипроком можна створити ніші, короби, багаторівневі стелі. Так само гіпсокартон використовується при зведенні перегородок. За допомогою гіпсокартонних листів можна утілити в життя будь-яку фантазію дизайнера і сміливі рішення в плануванні квартири.

Необхідність монтажу гіпсокартону найбільш актуальна тоді, коли виникає необхідність в облицюванні занадто нерівних стін, а також в приміщеннях, висота яких більше 3-х метрів. Саме у цих умовах вибір споживача падає на монтаж каркаса під гіпсокартон і подальше облицювання стін гіпсокартонними листами ГКЛ і ГВЛ.

Ще зовсім нещодавно монтаж гіпсокартону робився на ненадійному дерев'яному каркасі або на дуже складному по конструкції каркасі, виготовленому з металевого куточка. Сьогодні все ще триває подекуди використання дерев'яних каркасних конструкцій під монтаж гіпсокартону своїми руками. Цей спосіб передбачає кріплення дерев'яних рейок(перерізом не менше 50Х30 мм) до підлоги і стелі за допомогою шурупів і дюбелів.  Рейки обов'язково вирівнюються у вертикальному напрямі за допомогою додавання там, де це необхідно, брусків певної товщини. В якості розпору між стельовими і статевими рейками використовуються вертикальні стойки, переріз яких дорівнює 75Х25 мм і більше. Крок встановлення вертикальних стійок, як правило, дорівнює ширині гіпсокартонного листа. Між вертикальними стойками, що несуть, монтується 2 або 3 підтримувальних стойки, переріз якої має бути не менше 50Х25 мм.  Усі стойки мають бути орієнтовані в єдиній площині із стельовими і статевими рейками. 1 print.jpg

В цілях підвищення звукоізоляційних і теплосберегающих характеристик, між дерев'яними рейками укладається скловата. Готовий дерев'яний каркас обшивається листами гіпсокартону за допомогою саморезов, призначених для роботи з деревом. Довжина саморезов має бути не менше 30 мм, а крок установки не менше 250 мм. Технологія роботи з гіпсокартоном передбачає установку плит в напрямі від середини до країв або у взаємно перпендикулярному напрямі.  Слід залишати невеликий проміжок(5-7 мм) між двома сусідніми гіпсокартонними листами. Він призначений для обробки швів. 2 print.jpg

Металевий каркас з профілю є міцнішим і надійнішим, оскільки якість монтажу профілю під гіпсокартон контролюється у декілька етапів. Це відбувається після монтажу каркаса під гіпсокартон, після монтажу короба з гіпсокартону, а також після облаштування міжлистових стиків.

Технологія установки гіпсокартону дозволяє легко обшити конструкцію ще декількома шарами панелей(якщо існує така необхідність), а також значно полегшує прокладення інженерних комунікацій і установку відповідних монтажних коробок. Проміжок, який виникає в процесі монтажу гіпсокартону своїми руками, заповнюється за бажання плитами мінеральної вати, що збільшує звукоізоляційні і теплосберегающие властивості конструкції.

 Металеві профілі для монтажу гіпсокартону виготовляють холоднопрокатным способом із сталевої стрічки, що має цинкове покриття. Товщина стрічки варіюється від 0,56 до 0,6 мм. До групи основних виробів відносяться: направляючий профіль(ПОНЕДІЛОК), що направляє профіль для стелі(ПНП), стійковий профіль(ПС), стельовий профіль(ПП), а також кутовий профіль(ПУ).



Складання каркаса здійснюється шляхом монтажу оцинкованого профілю під гіпсокартон. Збираються конструкції, що складаються із стойок і що направляють, прикріплених до стіни за допомогою кронштейнів. Роль вертикальних стойок виконує стельовий профіль, що монтується в парі направляючим стельовим профілем. Кронштейни, що виконуються з прямих підвісів, фіксуються до стойки саморезами. Направляючі і стійкові профілі стикуються між собою за допомогою просекателя(тобто методом просічення з подальшим відгином).  Полиці стійкового профілю оснащені трьома канавками, що йдуть по усій довжині. Середня канавка є місцем стикування двох гіпсокартонних панелей, а дві бічні центрують шурупи, які укручуються в профіль. Спинки профілів оснащені також особливими отворами, крізь які здійснюється монтаж внутристенных інженерних комунікаційних систем. Розташовуються ці отвори(діаметр 33 мм) у торця профілю. Технологія монтажу гіпсокартону здійснюється таким чином. По підлозі і стелі робиться відповідна розмітка. Відзначається місце монтажу тих, що направляють, стойок і самі точки фіксації анкерів для монтажу стійкових профілів. Щоб дистанція між стіною і гіпсокартонною конструкцією була мінімальною, в якості стійкового профілю застосовується вузький стельовий ПП(60Х27мм). Технологія роботи з гіпсокартоном передбачає підготовку направляючого профілю до монтажу.  На нього приклеюють стрічку ущільнювача, призначену для збільшення шумопоглинаючих характеристик металевого каркаса. Це може бути лента-самоклейка "Дихтунгсбант" або інша дрібнопориста плівка з полімерів. Профіль кріпиться до стелі і підлоги за допомогою дюбелів, дистанція між якими має бути 0,6 м. У стельовому направляючому профілі є отвори, діаметр яких дорівнює 8 мм, а крок між ними - 250 мм. Якщо застосовується технологія кріплення гіпсокартону з подальшим облицюванням кахлем, то відстань між стойок необхідно зменшити до 0,4 м. У інших же випадках крок монтажу стойок залишається дорівнює 0,6 м.


 Щоб поліпшити звукову ізоляцію між стіною і кронштейнами, або ж між іншими несними конструкціями, застосовують невеликі відрізки ущільнювача. Далі стельовий профіль вставляється в ті, що направляють і фіксується в підвісах. Усі частини підвісів, що виступають, підгинаються. Інструкція по монтажу гіпсокартону передбачає перевірку точності установки стельового профілю за допомогою рівня. Довжина стойок, які виконуються із стельового профілю, має бути менша на 3-5 мм, чим дистанція між нижніми і верхніми направляючими.  Зробивши установку каркаса під гіпсокартон своїми руками, до самої конструкції починають кріпити самонарезными проколюючими шурупами листи гіпсокартону. Довжина шурупів складає від 25 мм і більше. saratov b 5051.jpg

Технологія укладання гіпсокартону на стіни передбачає монтаж листів у вертикальному напрямі. Якщо ж висота приміщення чи більше довжини гіпсокартонного листа ваша поверхня криволінійна, то в місці горизонтальних стиків монтують невеликі відрізки направляючого профілю. Не забувайте зміщувати торцеві стики гіпсокартонних листів на 0,4 м і більше. Торці листів в обов'язковому порядку обробляють рубанком для обдирання. Кут нахилу різального леза рубанка повинен складати 30* і заходити на 2/3 товщину гіпсокартонної панелі.  Стикування листів гіпсокартону повинне робитися в разбежку.

Здійснюючи ремонт квартири своїми руками і при цьому, працюючи з гіпсокартоном, слід уникати стикування листів в районі стойок віконних і дверних отворів. Якщо ж подібне буде допущене, то неминуче виникнення тріщин в місцях стику. Там, де листи гіпсокартону стикуються над віконними і дверними отворами, між ними встановлюють проміжний профіль.                                                                                                  Як Ви бачите монтаж гипрока на стіни і виготовлення з нього перегородок і стель не складний, але вимагає деякого досвіду і наявності навичок роботи з листами гипрока і невеликого набору інструментів. Але якщо Вам по якій те причині не хочеться самим зв'язуватися з таким видом робіт, ми із задоволенням утілимо Ваші фантазії в життя і постараємося щоб в гипроке вони набули свого перетворення.


Категорія: Будівництво та ремонт | Додав: Anatolij (27.12.2013)
Переглядів: 859 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: